/  2014-2015   /  Konkurs religiny

Konkurs religiny

15 maja 2015 roku uczennica klasy VI s Katarzyna Sasin brała udział w finale Diecezjalnego Konkursu Biblijnego pt. „ Ewangelia według św. Łukasza” i uzyskała wysoki wynik 85,4 %. Konkurs ten odbył się w Szkole Podstawowej w Płocku Radziwiu. Celem konkursu było dogłębne poznanie treści Ewangelii św. Łukasza, jej głównych myśli teologicznych, chrystologii, eschatologii, budowy Ewangelii, itp. Natomiast 18 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej w Łaszewie odbył się VI finał Wojewódzkiego Konkursu Multimedialnego pt. „Święty Jan Paweł II Patron Rodzin”.

Celem tego konkursu było:

-Rozwijanie postaw religijnych młodego pokolenia poprzez upowszechnienie wiedzy o jednym z największych Polaków w naszej historii – papieżu Janie Pawle II

-Autorefleksja nad wartością jaką jest „Rodzina”

-Zachęcanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym

-Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną

-Kształtowanie umiejętności selekcji informacji

-Wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji

– Doskonalenie umiejętności dzielenia się wiedzą, autoprezentacja.

Finalistką tego konkursu została Izabela Kasperowicz z klasy IVc, która po autoprezentacji swojej pracy otrzymała wyróżnienie. Obie uczennice przygotowywane była przez nauczyciela religii panią Aldonę Gutowską.