/  2006-2007   /  Konkurs recytatorski o tytuł Mistrza Recytacji i Humoru

Konkurs recytatorski o tytuł Mistrza Recytacji i Humoru

Dnia 20.03.2007r. odbyła się IV edycja szkolnych konkursów: recytatorskiego o tytuł Mistrza Recytacji i Humoru oraz pięknego czytania o tytuł Pierwszego Lektora Szkoły. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas IV – VI.

W konkursie recytatorskim wzięło udział 58 uczniów, zaś w konkursie pięknego czytania – 40.

Założeniami obu konkursów była popularyzacja czytelnictwa, dbałość o piękno języka ojczystego oraz poszukiwanie talentów recytatorskich.

Oceniając występy uczniów komisja konkursowa kierowała się następującymi kryteriami: doborem repertuaru, sposobem interpretacji, poprawnością językową, ogólnymi wrażeniami estetycznymi. Największą popularnością cieszyły się utwory następujących poetów: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Marii Konopnickiej, Laury Łącz, Ignacego Krasickiego.

Laureatami konkursu pięknego czytania zostali: Klaudia Bąk z kl.Ve i Jakub Szewczak z kl. Va.

Zwycięzcami konkursu recytatorskiego wśród klas  czwartych zostali:

I miejsce Marta Cendrowska z kl. IVb i Aleksandra Leszczyńska z kl. IVa,

II miejsce Katarzyna Szatkowska z kl. IVd

III miejsce Anna Borzęcka z kl. IVb

Spośród klas piątych najlepsi okazali się:

I miejsce Weronika Dąbrowska z kl. Vd,

II miejsce Aleksandra Kowalska z kl. Ve,