/  2008-2009   /  Konkurs-prawa człowieka, dziecka i ucznia

Konkurs-prawa człowieka, dziecka i ucznia

W dniu 26 marca 2009 roku odbył się w naszej szkole pisemny etap szkolnego Konkursu pod hasłem „Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni je mają”. Jego celem było upowszechnienie wiedzy o prawach człowieka, dziecka i ucznia. Brali w nim udział uczniowie klas V. i VI.  Do etapu ustnego zakwalifikowało się 10 uczniów, którzy otrzymali największą ilość punktów.

Zadania z jakimi musieli się uporać uczniowie, którzy przystąpili do etapu ustnego:

– ułożenie rymowanki o prawach

– wykonanie plakatu o prawach

– rozwiązywanie krzyżówki z hasłem

– interpretacja praw

– scenki sytuacyjne (na podstawie krótkiej scenki odgadywanie, jakie prawo zostało złamane)

– podanie pełnych nazw organizacji zajmujących się przestrzeganiem praw człowieka, dziecka i ucznia

– odpowiedzi na pytania z wiedzy o prawach

– odróżnianie praw od obowiązków

Komisja Konkursu po podliczeniu punktów ogłosiła wyniki:

1.Jarosławska Michaela z kl. VIc – 31 p.

2.Dłużniewski Aleksander z kl. Vb – 28,5

3.Gutowska Aneta z kl. Va – 28 p.

Powyżsi uczniowie otrzymają nagrody i dyplomy. Pozostali uczniowie biorący udział w ustnym etapie Konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa.