Warning: PHP Startup: Second argument has to be between 1 and the number of elements in the array in /autoinstalator/wordpressplus1/index.php on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /autoinstalator/wordpressplus1/index.php on line 3
Konkurs polonistyczny 2020 – SP3 Płońsk
Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2020/2021   /  Konkurs polonistyczny 2020

Konkurs polonistyczny 2020

19 października dziesięciu uczniów naszej szkoły przystąpiło do I etapu Konkursu Polonistycznego. W bieżącym roku zakres merytoryczny konkursu dotyczył dzieł literackich, malarskich i filmowych z zakresu starożytności i renesansu w korelacji z hasłem: ,,Blaski
i cienie epok”.

Od początku września miłośnicy literatury, poznawali teksty: Horacego, Jana Parandowskiego, Sofoklesa czy Jana Kochanowskiego, a także interpretowali klasyczne rzeźby i obrazy słynnych mistrzów renesansu.

Do II etapu Konkursu Polonistycznego zakwalifikowali się: Tomek Kicek (klasa 7s), Maciek Maraszek, Daria Piekarz, Alan Piórkowski, Łukasz Skierkowski i Ania Szymańska (wszyscy z klasy 8a). Opiekunem merytorycznym uczniów była: p. Anna Markowska.

24 listopada uczniowie przystąpią do II etapu i zmierzą się z ,,Balladyną” Juliusza Słowackiego i ,,Grażyną” Adama Mickiewicza.

Kochani Uczniowie- Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu!!!!

Post a Comment