/  2008-2009   /  Konkurs ortograficzny „O szóstkę Pani Dyrektor”

Konkurs ortograficzny „O szóstkę Pani Dyrektor”

W dniu 2 marca odbył się w naszej szkole finał Konkursów Ortograficznych „ O szóstkę Pani Dyrektor” dla klas IV i VI. Przystąpiło do nich 15 uczniów z klas czwartych i 16 z klas szóstych wyłonionych w eliminacjach klasowych.

Klasy czwarte zmagały się z tekstem pt. „ Wyczerpujący dzień”, natomiast klasy szóste pisały dyktando pt. „ Wiosenne marzenia Grzegorza”. W obu tekstach wystąpiły liczne pułapki ortograficzne, z którymi, jak się później okazało, niektórzy zawodnicy poradzili sobie świetnie.

Spośród uczniów klas czwartych najlepszym okazał się Szymon Rostek z klasy IV a, który napisał tekst dyktanda bezbłędnie, miejsce drugie zajęła Aleksandra Dublas z kl. IV a, trzecie zaś Katarzyna Kwiatkowska uczennica klasy IV b.

W rywalizacji klas szóstych zwyciężył Marcin Marcinkowski uczeń klasy VI d – praca bezbłędna, drugie miejsce zajął Michał Doliński z kl. VI a, trzecie Izabela Jaszczur z kl. VI b.

Zwycięzcy turnieju otrzymują w nagrodę „SZÓSTKĘ PANI DYREKTOR”. Uroczysty wpis odbędzie się w czasie apelu podsumowującego.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy !!!