/  2006-2007   /  Konkurs na projekt stroju szkolnego rozstrzygnięty

Konkurs na projekt stroju szkolnego rozstrzygnięty

Dnia 19 marca 2007r. rozstrzygnięty został konkurs na projekt stroju szkolnego. Konkurs skierowany był do uczniów i rodziców naszej szkoły. Jego celem było wyłonienie propozycji stroju szkolnego odpowiadającego wymogom szkoły, oczekiwaniom rodziców i uczniów, zintegrowanie społeczności szkolnej oraz zachęcenie rodziców i uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły.Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym, wychowawcy wspólnie z uczniami, wybrali ze złożonych prac najciekawsze ich zdaniem,  propozycje. Następnie wybrane prace trafiły do komisji, w skład której weszła dyrekcja szkoły o nauczyciele plastyki i osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie konkursu. Spośród 123 propozycji komisja wybrała 30 projektów, które uwzględniały postawione kryteria, takie jak: funkcjonalność, estetyka (kolorystyka i krój) i koszt wykonania projektu. W ostatnim etapie konkursu jury wybrało 10 najlepszych prac. Zaprezentowano je na szkolnej ekspozycji podczas zebrań rodzicielskich.

Każda praca na wystawie  była oznaczona numerem:

1    Śladowska Agata kl. III A;
2    Draganiak Julia kl. I D;
3    Cywińska Magdalena kl. II B;
4    Archutowska Marta kl. III A;
5    Falęcka Monika kl. III B;
6    Kowalska Klaudia kl. III D;
7    Falęcka Monika kl. III B;
8    Gorgolik Dominika kl. II B;
9    Kwiatkowska Katarzyna kl. II B;
10 Jędrzejewski Bartek kl. II C;

Rodzice mieli możliwość wyboru propozycji szkolnego stroju poprzez głosowanie, wpisując na kartkę właściwy numer.

Największą aprobatę uzyskały prace:

Jędrzejewskiego Bartka kl. II C (10)-77 głosów;

Śladowskiej Agaty kl. III A (1)-63 głosy;

Kowalskiej  Klaudii kl. III D (6)-25 głosów.

Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Konkurs wzbudził duże zainteresowanie zarówno wśród uczniów, jak i rodziców. Prace złożone na konkurs były oryginalnymi rozwiązaniami plastycznymi, w których zastosowano różne techniki wykonania. Niektóre były profesjonalnie wykonanymi projektami. Uczestnicy wykazali się pomysłowością i inwencją twórczą. Tym samym udowodnili, że szkolny strój nie musi być wcale nudny, szary i kojarzyć się z mundurkiem. Zaprezentowane projekty świadczą o właściwym zrozumieniu tematu konkursu

Według wybranych projektów zostaną uszyte szkolne stroje, które zostaną zaprezentowane w dniu Święta Szkoły podczas pokazu mody szkolnej.