/  2006-2007   /  Konkurs na „Portret Dziecka”

Konkurs na „Portret Dziecka”

W dniu 10.V. 2007r. w ramach ogólnopolskiego projektu „Mistrz Wyspiański i ja” nastąpiło rozstrzygnięcie międzywojewódzkiego konkursu plastycznego na „Portret dziecka” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr3 w Płońsku. Konkurs upamiętniał 100 rocznicę śmierci patrona szkoły i był hołdem złożonym wielkiemu artyście w Roku Stanisława Wyspiańskiego. Konkurs trwał od września 2006r. Nadesłano 123 prace w tym 48 ze szkół podstawowych i 75 z gimnazjów.
Jury składało się z artystów plastyków w osobach: Wilhelm Nowak, Małgorzata Karwala, Marianna Wesołowska, Aldona Sosnowska, Sławomir Zembrzuski oraz nauczyciela plastyki Anny Olszewskiej. Członkowie komisji oceniali prace pod kątem zgodności z tematem, kompozycji, samodzielności twórczej, walorów artystycznych i techniki wykonania.

W kategorii szkół podstawowych wybrano  trzy najlepsze prace z Kryska, Mławy i Płońska. Przyznano również wyróżnienia, które otrzymała SP nr3 z Płońska, szkoła z Dzierzążni i Witoni woj.łódzkie.

W kategorii gimnazjów nagrodzono  i wyróżniono prace z Płońska, Ciechanowa i Dzierzążni.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a prace zdaniem jury, prezentowały wysoki poziom artystyczny.