/  2007-2008   /  Koncert-Morska Przygoda

Koncert-Morska Przygoda

W dniu 12 kwietnia uczniowie z klas 0-III uczestniczyli w koncercie muzycznym „Morska przygoda”. Muzycy z olsztyńskiego zespołu „Wodny Patrol” zapoznali dzieci z pieśniami żeglarskimi – szantami. Poza tym uczniowie poznali skład załogi statku oraz znaczenie kilku nowych słów min. kuk, bosman. Wspaniałą, wypracowaną przez zespół formą przekazu była bajka słowno – muzyczna z udziałem dzieci. Uczniowie mieli szansę występu na scenie, mogli wcielić się w role żeglarzy i pirata. Młoda publiczność bawiła się razem z artystami. Przedstawienie interaktywne pozwoliło uczniom na przyswojenie treści w szybki i niezauważalny sposób, a także dało szansę rozwoju wrażliwości i estetyki dziecka. Artyści za swój ciekawy i dowcipny występ zostali wynagrodzeni gromkimi brawami.