/  2017-2018   /  Jasełka

Jasełka

„Bóg się rodzi, moc truchleje” to hasło tegorocznych jasełek bożonarodzeniowych zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku W swojej treści odeszły one od tradycyjnych scen z Maryją i Józefem, pastuszkami i królami. Uczniowie z klasy IVb i VIa wcielili się w role aniołów i diabłów ukazując walkę dobra ze złem – nieba i piekła. Starcie zakończyło się wynikiem  „Jeden – Zero dla Nieba”. W przedstawieniu ukazana została dynamiczna wymiana dobrych i złych czynów przeplatana kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez chór szkolny oraz demoniczną muzyką diabłów. Uświetniając to wyjątkowe widowisko dzieci uczestniczące w innowacji pedagogicznej, prowadzonej przez panią Danutę Krysiak, zatańczyły taniec aniołów, a uczeń klasy IIc Adam Sybicki zagrał  na perkusji kolędę pt. „Gdy się Chrystus rodzi”. Nad stworzeniem tego wyjątkowego przedstawienia czuwały panie uczące religii – Aldona Gutowska i Monika Mączyńska, natomiast oprawą muzyczną zajął się pan Mariusz Gajewski. Na zakończenie tej pełnej emocji uroczystości zabrała głos pani dyrektor Teodozja Gorlewska, która przekazała słowa podziękowania za przygotowanie uroczystości.