/  2007-2008   /  Jasełka Bożonarodzeniowe

Jasełka Bożonarodzeniowe

Dnia 20 grudnia 2007r. uczniowie naszej Szkoły pod kierunkiem pań katechetek: p. Moniki Mączyńskiej oraz p. Aldony Gutowskiej przygotowali jasełka bożonarodzeniowe pt.: „Nie było miejsca dla Ciebie”.
W jasełkach wzięła udział dość liczna grupa uczniów naszej Szkoły z klas: IVa, IVc, Va, Vb. Całość uroczystości uświetnił chór szkolny pod kierunkiem p. Danuty Krysiak i p. Mariusza Gajewskiego.Celem tego przedstawienia było zapoznanie uczniów z historią biblijną Świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowanie i kultywowanie polskiej tradycji jasełek i pastorałek.
Przedstawienie składało się z trzech scen. W scenie I aktorzy w bajkowy i malowniczy sposób ukazali historię Jagusi-biednej dziewczynki z zapałkami, którą Gwiazdka zabiera na wspólne kolędowanie do Betlejem. W scenie II dzieci wcieliły się w postaci: pasterzy, aniołów i Janka-brata Jagusi. Kulminacyjnym momentem przedstawienia była scena III, w której wraz z Maryją, Dzieciątkiem i Józefem Boże Narodzenie świętowali wszyscy aktorzy.
Piękne i nastrojowe kolędowanie zakończył skoczny Krakowiak w wykonaniu uczniów z kl. IVc przygotowany przez p. Danutę Stankiewicz. Jasełka bożonarodzeniowe wprowadziły całą społeczność szkolną w niepowtarzalny i magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie byli także z występem w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.