/  2014-2015   /  IX Płońskie Zaduszki Muzyczne „Pamięć za serce”

IX Płońskie Zaduszki Muzyczne „Pamięć za serce”

W poniedziałek 10 listopada 2014 roku o godzinie 1800 w kościele Parafii  pw. św. Maksymiliana Kolbe  w Płońsku odbyły się IX Płońskie Zaduszki Muzyczne „Pamięć za serce” zorganizowane przez Szkołę Muzyki i Tańca „Nutka” i Miejską Bibliotekę  Publiczną im. Henryka Sienkiewicza  w Płońsku oraz płońskie szkoły. Refleksje zaduszkowe wygłosił gość specjalny siostra Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej – działaczka społeczna, prezes Stowarzyszenia Pomoc dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej, laureatka Nagrody Totus oraz im. księdza Józefa Tischnera. Tematem przewodnim tegorocznego widowiska słowno- muzycznego była śmierć męczeńska m.in. wspominano świętego Maksymiliana Kolbe, błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę, pomordowanych płońszczan – Piaski1945, Nauczycieli  Tajnego Nauczania i in. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Następnie mogliśmy podziwiać układy taneczne i piosenki wykonane przez młodych artystów „NUTKI” i refleksje uczniów wszystkich płońskich szkół. Uczniowie naszej szkoły w składzie  Nicole Akpang kl. VIc, Radosław Dąbkowski, Marta Grossman i Maciej Grossman  kl. Vd, Anna Gierkowska i Natalia Kozłowska kl. VIb, Krzysztof Zabłocki kl. Vb, Jakub Gorlewski, Luiza Malińska, Katarzyna Sasin i Łukasz Pastuszko kl. VIs oraz Michał Krysiak z kl. Vc. pod kierunkiem pań Aliny Chaberskiej i Katarzyny Stryjewskiej również aktywnie włączyli się w przygotowanie tego widowiska i zaprezentowali polskie modlitwy patriotyczne, którymi przelatane były wspomnienia uczestników. Sprzyjały one zadumie nad losem człowieka i przemijaniem.