Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Klasy integracyjne arrow Niecodzienna lekcja przyrody-2014r.
czwartek, 19 lipiec 2018
 
 
Niecodzienna lekcja przyrody-2014r. PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
czwartek, 02 czerwiec 2016

13 listopada 2014r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja przyrody. W ramach projektu edukacyjnego „Odpowiedzialni za wodę” realizowanego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Płońsku, przedstawiciel PGK przeprowadził zajęcia pn. „O wodzie”. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 4d pod opieką nauczycieli - Teresy Sychowicz, Ewy Chrzanowskiej i Małgorzaty Chojnackiej. Swoją obecnością zaszczycił spotkanie pan Burmistrz Andrzej Pietrasik oraz Dyrekcja naszej szkoły – p.Teodozja Gorlewska, Marzanna Szacherska i Ewa Kiraga. Edukator w przystępny sposób przedstawił zagadnienia związane z tematem – woda jako składnik budowy ludzkiego ciała, zasoby wody na Ziemi, źródła słodkiej wody na naszej planecie, sposoby użytkowania wody i jej oszczędzania. Część lekcji poświęcono też gospodarce odpadami. Zastosowane metody pracy – przedstawienie poszczególnych tematów w formie prezentacji multimedialnej, pokaz z użyciem konkretnych przedmiotów, odwoływanie się do własnych doświadczeń dzieci – aktywizowały uczniów, którzy chętnie brali udział w zajęciach, odpowiadali na pytania, podawali przykłady właściwego postępowania. Podsumowanie lekcji stanowił konkurs wiedzy o wodzie, podczas którego uczniowie wykazali się wiedzą i refleksem. Zwycięzcom nagrody rzeczowe wręczyli pan Burmistrz Andrzej Pietrasik i pani Dyrektor Teodozja Gorlewska, a ocenami nagrodziła nauczycielka przyrody, pani Teresa Sychowicz. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe gadżety.Na koniec pan Burmistrz krótko odniósł się do tematyki spotkania, zwracając uwagę na propagowanie ekologicznych zachowań - oszczędzania wody, segregowania śmieci, dbania o środowisko.

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed