Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Klasy integracyjne arrow Wycieczka integrująca klasę IVd-2014r.
czwartek, 19 lipiec 2018
 
 
Wycieczka integrująca klasę IVd-2014r. PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
środa, 20 kwiecień 2016

WYCIECZKA INTEGRUJĄCA KLASĘ Z NOWYM WYCHOWAWCĄ

BESKID ŻYWIECKI - ZAWOJA ( 01-03.10.2014 r.)

klasa IV d (integracyjna)


Wrzesień i październik to dla uczniów klas czwartych najtrudniejsze miesiące. Wiele się wtedy zmienia w ich szkolnym egzystowaniu. Z maluszków "przeistaczają się" w starszaków, a co za tym idzie poznają nieco inne warunki współpracy z nauczycielami. Nowy wychowawca, inni nauczyciele - każdy naucza innego przedmiotu, dużo więcej wymagań i odpowiedzialnych zadań. Dlatego też , na "przełamanie lodów" i zintegrowanie się z wychowawcą najlepszych sposobem jest klasowa wycieczka, a idealnym miejscem góry. Na początku października uczniowie klasy V d wraz z wychowawcą, panią Anną Kacperską, wybrali się na podbój okolic Beskidu Żywieckiego. Pierwszym punktem wyprawy był największy w Polsce Park Ruchomych Dinozaurów w Zatorze. Spacerując ścieżką edukacyjną, prowadzącą wśród kilkusetletniego drzewostanu dębów, lip i buków uczniowie "spotkali" około 100 naturalnej wielkości „ożywionych” okazów dinozaurów. Następnie odwiedzili Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie mogli obejrzeć poszczególne części szkieletów, czy jaja dinozaurów, kolekcje skamieniałych ważek, ptaków i ryb oraz największy w Polsce szkielet 9 metrowego Jangczuanozaura. Kolejnym punktem wyprawy była równie ciekawa przygoda, którą mogli przeżyć w Parku Miologii. Pływając gondolą po malowniczym stawie oglądali statuy i mityczne sceny oraz słuchali ciekawych opowieści o bogach, herosach, bohaterach i mitycznych stworzeniach. Nie omieszkali odwiedzić także Parku Owadów, Wodnych Stworzeń oraz Parku Bajek. Niezwykle emocjonującym okazał się seans w kinie 5 D, gdzie odczuwali zapachy i warunki klimatyczne takie, jak opady śniegu, czy podmuchy wiatru oraz wiele innych. Ruchoma platforma z fotelami zaś sprawiła, że poczuli drżenie ziemi. Po tak emocjonujących przeżyciach krótki odpoczynek w autokarze, a tuż po tym wizyta w Muzeum - Domu Rodzinnym Papieża Polaka Jana Pawła II w Wadowicach. Pięknie odnowione miejsce wprawiło uczniów w ogromny zachwyt. Po dniu pełnym wrażeń nadszedł czas na relaks w Zawoi, Ośrodek Wczasowy " Jędruś" powitał gości pyszną kolacją, po której uczniowie wciąż jeszcze pełni werwy " pląsali" w rytm dyskotekowych przebojów aż do ciszy nocnej. Kolejny dzień był nieco inny od poprzedniego. Mimo deszczowej pogody wszyscy mieli ochotę na krótki spacer przez najdłuższą wieś w Polsce, a następnie udali się do Białki Tatrzańskiej, żeby " popluskać się " w Nowoczesnym Parku Wodnym Terma Białka. Wody termalne i liczne atrakcje w postaci zjeżdżalni , kaskad wodnych i sztucznych fal sprawiły, że z twarzy dzieci nie znikał uśmiech. Dzień trzeci pozwolił poczuć adrenalinę i dreszczyk emocji u większości uczestników. Pogoda okazała się łaskawa, więc tym bardziej cieszył czas spędzony w Energylandii - największym w Polsce Parku Rozrywki. Największym zainteresowaniem cieszyła się strefa młodzieżowa, to tutaj uczniowie znaleźli najwyższe, najszybsze i najbardziej wymagające urządzenia. I to właśnie w tym miejscu uczyli się, że można zaufać wychowawcy, który nie odstępował ich na krok i trzymał za rękę, gdy strach zaglądał w oczy. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, plan został zrealizowany. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele oraz wychowawca mogli się o sobie wiele dowiedzieć, a także zintegrować, co zapewne zaowocuje w dalszej współpracy w środowisku szkolnym i klasowym.
 

 Image

 Image

 Image

 Image

Ostatnia aktualizacja ( środa, 20 kwiecień 2016 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed