Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Pedagog arrow Jak uchronić dziecko przed dopalaczami.
wtorek, 17 lipiec 2018
 
 
Jak uchronić dziecko przed dopalaczami. PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
piątek, 30 październik 2015

W dniu 28 października 2015 r. o godzinie 16.30 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbyło się spotkanie dla rodziców na temat: „Jak uchronić dziecko przed dopalaczami”. Spotkanie zostało zainicjowane przez pedagoga szkolnego Annę Żabowską, a prowadziły je panie policjantki z Wydziału Prewencji  Komendy Powiatowej Policji w Płońsku: sierżant sztabowy Kinga Drężek i sierżant Monika Drzewaszewska. Witając prowadzące i zebranych na sali rodziców pani dyrektor Teodozja Gorlewska podkreśliła wagę problemu, jaką w skali kraju odgrywa problem dopalaczy. Poinformowała rodziców również o tym, że w związku z nowym Rozporządzeniem MEN z dnia 18 sierpnia 2015 r. w sprawie zakresu i form prowadzenia w szkołach i placówkach systemu oświaty działalności wychowawczej, edukacyjnej, informacyjnej i profilaktycznej
w celu przeciwdziałania narkomani, szkoły zostały zobowiązane do realizacji profilaktyki uniwersalnej. Celem tych działań będzie przeciwdziałanie pojawianiu się zachowań ryzykownych związanych z używaniem środków odurzających, substancji psychotropowych, środków zastępczych, nowych substancji psychoaktywnych przez uczniów i wychowanków. Działania te będą obejmowały nie tylko uczniów, ale również rodziców i nauczycieli, jak też pozostałych pracowników szkoły. Pani Kinga Drężek  wyjaśniła co to są dopalacze, dlaczego są szkodliwe dla człowieka i jakie mogą być konsekwencje prawne związane z posiadaniem przez młodego człowieka środków psychotropowych. Powiedziała, że dopalacze powinno się nazywać wypalaczami, gdyż są często znacznie bardziej toksyczne od innych narkotyków. Te groźne substancje wciąż są sprzedawane w zakamuflowany sposób, a żądni zysku dilerzy używają mylących nazw oferując na przykład „środki kolekcjonerskie” czy „produkty o magicznej mocy”. Rodzice dowiedzieli się również jakie zagrożenia niesie ze sobą zażywanie tych substancji oraz jak mają postępować w przypadku ich ujawnienia u swojego dziecka. Panie policjantki rozmawiały o sygnałach, których rodzice nie powinni lekceważyć, a które mogą świadczyć o zagrożeniu w jakim znalazło się ich dziecko. Podczas spotkania rodzicom zostały przekazane sugestie i wskazówki  dotyczące czynników chroniących dziecko, jakimi są ważne cele życiowe, pasje, rozwijanie zainteresowań oraz dobre relacje z rodzicami. Rodzice otrzymali również informacje o instytucjach, do których w razie potrzeby można zgłosić się po pomoc.  

 Image

 Image

 Image

 Image

 

< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed