Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Projekty Unijne arrow "Moja przyszłość" - wycieczka do Muzeum Przyrody w Drozdowie
poniedziałek, 16 lipiec 2018
 
 
"Moja przyszłość" - wycieczka do Muzeum Przyrody w Drozdowie PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
poniedziałek, 18 maj 2015

Dnia 16 maja 2015 r. grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku biorących udział w projekcie unijnym „Moja przyszłość” uczestniczyła w zajęciach matematyczno – przyrodniczych w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Dzieci spacerowały ścieżką dydaktyczną w lesie łęgowym Narwiańskiego Parku Narodowego – uczyły się rozpoznawać gatunki drzew i roślin zielnych rosnących na tych okresowo zalewanych terenach, szacowały odległości w terenie, utrwalały pojęcia matematyczne. Uczniowie słuchali odgłosów popularnych gatunków ptaków – sikory, wilgi i kukułki oraz oglądały tropy zwierząt wykonane w skali.  W budynku muzeum dzieci podziwiały ryby z różnych stron świata hodowane w akwariach. Największe zainteresowanie wzbudziły piranie z Amazonki w Ameryce Południowej. Podczas zajęć dzieci rozpoznawały figury płaskie i figury przestrzenne oraz utrwalały wzory na obliczanie pola powierzchni i objętości prostopadłościanów. W czasie obserwacji i omawiania przyczyn zjawiska eutrofizacji w parkowym stawie szacowały procentowy udział pokrycia wody przez glony. Na zakończenie uczestnicy wycieczki obserwowali pod mikroskopem preparaty wykonane z roślin – komórki parzące pokrzywy, zbiorniczki olejków mięty. Zajęcia mikroskopowe połączone były z utrwaleniem wiadomości dotyczących powiększania i pomniejszania figur. W drodze powrotnej uczniowie integrowali się na placu zabaw. Dzieci mimo długiej podróży bardzo zadowolone  wróciły do domu.

 

Notatkę sporządziły:Teresa Sychowicz, Ewa Chrzanowska

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 19 czerwiec 2015 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed