Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Projekty Unijne arrow "Moja przyszłość"-wycieczka do Muzeum Ewolucji w Warszawie.
wtorek, 17 lipiec 2018
 
 
"Moja przyszłość"-wycieczka do Muzeum Ewolucji w Warszawie. PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
poniedziałek, 15 grudzień 2014

Dnia 13 grudnia 2014 r. uczniowie z klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku uczestniczący w programie unijnym „Moja przyszłość” byli na wycieczce w Warszawie. Były to już trzecie zajęcia realizowane poza szkołą. Warszawa powitała uczestników wycieczki kolorowymi świątecznymi dekoracjami. Kształt choinki przy Zamku Królewskim, ozdoby choinkowe a także prezenty umieszczone pod świątecznym drzewkiem były doskonałą lekcją powtórzeniową z matematyki, dotyczącą rozpoznawania, nazywania i omawiania własności figur przestrzennych. Część matematyczna realizowana była również podczas posługiwania się makietą Starego Miasta w skali.  Zajęcia w Muzeum Ewolucji były wspaniałą lekcją przyrody. Uczniowie poznawali etapy ewolucji zwierząt. Mogli podziwiać szkielety dinozaurów i modele zwierząt, które wymarły a także szacować wymiary oglądanych eksponatów. Z zainteresowaniem oglądali hatterię – „cioteczną babkę” dinozaurów, która żyje do dziś w Nowej Zelandii. Dużo emocji wzbudziły okazy ssaków z różnych kontynentów i pokaz etapów ewolucji człowieka. Na wystawie pająków uczniowie obserwowali żywe okazy, poznawali ich zwyczaje i cechy charakterystyczne. W drodze powrotnej na chwilę zatrzymaliśmy się przy inscenizacji dotyczącej rocznicy wybuchu stanu wojennego w Polsce. Uczniowie zobaczyli patrole ZOMO i wozy bojowe z tamtego okresu. Bez problemu obliczyli ile lat minęło od tego historycznego wydarzenia w naszym kraju. Do domu uczniowie wracali przekonani, że wycieczka to wspaniały sposób na zdobywanie wiedzy.

Notatkę sporządziły:

Teresa Sychowicz, Ewa Chrzanowska

 

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

Ostatnia aktualizacja ( środa, 04 luty 2015 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed