Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Projekty Unijne arrow "Moja przyszłość"- wycieczka do Muzeum Techniki w Warszawie.
wtorek, 17 lipiec 2018
 
 
"Moja przyszłość"- wycieczka do Muzeum Techniki w Warszawie. PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
wtorek, 02 grudzień 2014

Dnia 29 listopada 2014 r. grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku, uczestnicząca w zajęciach unijnych „Moja przyszłość”, była na kolejnej wycieczce. Zajęcia przyrodniczo – matematyczne odbywały się tym razem w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie . W tym dniu w muzeum odbywał się interaktywny festiwal robotów „Cyberiada”. Dzieci budowały roboty z rzeczy codziennego użytku oraz miały okazję podziwiać inne roboty (jeżdżące, latające, śpiewające, edukacyjne)  podczas pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia przedstawiające pracę w kopalni i w hucie. Dzieci poznawały surowce wydobywane w Polsce i procesy ich przetwarzania. Elektrownia wodna w skali, samochody budowane w skali, zjawisko rozchodzenia się fal dźwiękowych, obliczanie pojemności – to czysta matematyka w przyrodzie. Podczas zajęć z anatomii człowieka uczniowie poznali budowę i biologiczne funkcje organizmu oraz dowiedzieli się jakie pole powierzchni zajmuje ludzka skóra. Zwiedzając sale wystawowe dzieci wyszukiwały i nazywały figury przestrzenne (fotoplastykon –  graniastosłup prosty, którego podstawą jest 24-kąt foremny), zamieniały cyfry arabskie na rzymskie. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali maszyny cyfrowe i wykonywali obliczenia na arytmometrze – mechanicznej maszynie liczącej, poprzedniczce kalkulatora. Niespodzianką było nagranie przez uczniów płyty gramofonowej i rysowanie przez robota na kartce papieru portretów dzieci. To była bardzo ciekawa i pełna wrażeń wycieczka. 

Notatkę sporządziły:

Teresa Sychowicz, Ewa Chrzanowska

 


 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 16 luty 2015 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed