Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Klasy integracyjne arrow Klasa integracyjna 2006/2007
czwartek, 19 lipiec 2018
 
 
Klasa integracyjna 2006/2007 PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
czwartek, 02 listopad 2006

            W roku szkolnym 2006/2007 powstała w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku druga z kolei klasa integracyjna. Klasa Id liczy 20 uczniów, w tym siedmioro dzieci posiada orzeczenie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej o różnym rodzaju niepełnosprawności. Uczniowie ci mogą liczyć na dodatkowe zajęcia logopedyczne, reedukacyjne, terapię pedagogiczną oraz zajęcia dydaktyczno-  wyrównawcze zgodnie ze swoimi potrzebami. Nauczycielki na lekcji dostosowują treści programowe oraz tempo pracy do ich możliwości. Pracują z nimi według opracowanych zasad i metod uwzględniając zalecenia Poradni  Psychologiczno – Pedagogicznej. W trosce o wszechstronny rozwój cała klasa uczestniczy w zajęciach umuzykalniających na rytmice, podczas których dzieci m.in. śpiewają, wyrażają muzykę ruchem, rozróżniają dźwięki, uczą się taktowania, kroków polskich tańców ludowych. Dzieci uczęszczają także na basen na naukę pływania. Wspólna nauka, praca i zabawa integruje klasę i przynosi korzyści wszystkim dzieciom. Dzieci pełnosprawne uczą się niesienia pomocy innym, tolerancji, wrażliwości i otwartości na potrzeby drugiego człowieka. Dzieci niepełnosprawne czują się akceptowane i dowartościowane przebywając wśród zdrowych rówieśników. Uczą się nawiązywać z nimi kontakty, starają się im dorównać, przez co szybciej i lepiej uczą się. Często na lekcjach podejmowane są tematy dotyczące niepełnosprawności, tolerancji i wrażliwości. Dzieci mają możliwość wypowiadania się na te trudne tematy na podstawie utworów literackich oraz własnych obserwacji i doświadczeń. Wychowawczynie do współpracy zaprosiły również panią pedagog.

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 03 listopad 2006 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed