Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Projekty Unijne arrow "Moja przyszłość"-Projekt unijny.
czwartek, 26 kwiecień 2018

"Moja przyszłość"-Projekt unijny. PDF Drukuj E-mail
czwartek, 18 wrzesień 2014

MOJA PRZYSZŁOŚĆ

WYRÓWNANIE SZANS EDUKACYJNYCH UCZNIÓW POPRZEZ DODATKOWE ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KOMPETENCJE KLUCZOWE

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki  2007 – 2013 Priorytet IX. Działanie 9.1  Poddziałanie 9.1.2

Projekt jest wdrażany przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i będzie realizowany w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku w roku szkolnym 2014/2015.

Adresatami projektu jest 20 uczniów klas szóstych. Uczniowie będą uczęszczali  na zajęcia prowadzone w systemie pozalekcyjnym w wymiarze 20 godzin w miesiącu.

Innowacyjna forma zajęć obejmuje:

-zajęcia z nauki języka obcego - 7 godziny w miesiącu

-zajęcia z zakresu przedmiotów przyrodniczo – matematycznych – 12 godzin w miesiącu

-zajęcia z związane z poradnictwem i doradztwem edukacyjno - zawodowym – 1 godzina w miesiącu

Celem zajęć prowadzonych w ramach projektu będzie:

- rozszerzenie oferty edukacyjno-wychowawczej szkoły,

- przeciwdziałanie zjawiskom przemocy i agresji wśród dzieci i młodzieży,

- wsparcie z zakresu poradnictwa i doradztwa edukacyjno – zawodowego dla dziewcząt i chłopców,

- kształtowanie umiejętności właściwego spędzania czasu wolnego,

- zmniejszenie dysproporcji w opanowaniu kompetencji kluczowych dzieci

- rozbudzenie ciekawości świata poprzez innowacyjną formę zajęć pozalekcyjnych

- podniesienie jakości nauczania.

Na zajęciach prowadzonych w ramach projektu wykorzystywane będą innowacyjne metody pracy, mające na celu zwiększenie aktywności uczniów a przez to podwyższenie efektów kształcenia.

Projekt systemowy współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 02 luty 2015 )