Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Klasy integracyjne arrow Klasa integracyjna 2005/2006
czwartek, 26 kwiecień 2018

Klasa integracyjna 2005/2006 PDF Drukuj E-mail
czwartek, 02 listopad 2006

1 września 2005 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku uczniowie jednej z klas pierwszych rozpoczęli naukę w klasie integracyjnej.
Celem klasy integracyjnej jest diagnoza potrzeb każdego dziecka, integracja dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych, kształcenie umiejętności współżycia w grupie dzieci o różnych potrzebach.

Dzieci „sprawne inaczej" mają szansę na codzienny kontakt z rówieśnikami oraz współdziałanie w społeczności szkolnej i klasowej. Pobudza to ich wiarę we własne możliwości i motywuje do przezwyciężania trudności. Pozostałym dzieciom integracja daje szansę niesienia pomocy słabszym, uczy wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka i jego potrzeby.

Klasa I e prowadzona jest wspólnie przez dwóch wychowawców- Marię Stradomską- nauczyciela prowadzącego oraz Katarzynę Uniewską- pedagoga wspomagającego.

Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 15 marzec 2007 )