Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Informacje dla Rodziców arrow Pięciolatek w oddziale przedszkolnym
wtorek, 17 lipiec 2018
 
 
Pięciolatek w oddziale przedszkolnym PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
sobota, 06 lipiec 2013

Pięciolatek w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej
nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku.

Wakacje to czas odpoczynku od szkoły, mimo to warto już teraz pomyśleć o zapisaniu swojego pięciolatka do oddziału przedszkolnego. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku to placówka, gdzie każde dziecko znajdzie dla siebie miejsce, w którym będzie mogło rozwinąć skrzydła. Plenery malarskie, zajęcia taneczne, muzyczne czy sportowe to jedynie niektóre z proponowanych form rozwijania zainteresowań. W trosce o prawidłowy rozwój dzieci oraz wyrównywanie szans edukacyjnych szkoła gwarantuje fachową pomoc w zakresie logopedii, gimnastyki korekcyjnej oraz zajęć o charakterze korekcyjno-kompensacyjnym i wyrównawczym. Fachową opiekę przed, jak i po zakończonych zajęciach przedszkolnych zapewnia świetlica szkolna.

W pracy dydaktycznej nauczyciele wykorzystują nowoczesne pomoce dydaktyczne. Wycieczki krajoznawcze, tematyczne, warsztaty to częste elementy zajęć.

Oddział przedszkolny integruje, uczy współpracy, jak również przygotowuje do kolejnego etapu edukacyjnego. Rozpoczynając klasę pierwszą uczeń zna środowisko szkolne, co zwiększa jego motywację do dalszej nauki.

Atutem szkoły jest bezpieczny plac zabaw ,,Radosna Szkoła”, nowoczesne boisko, sala korekcyjna ze sprzętem do terapii SI (integracji sensorycznej) oraz dwie sale gimnastyczne. Budynek szkoły jest w pełni przystosowany do potrzeb najmłodszych uczniów.

Wspólne działania całej społeczności szkolnej zaprocentowały licznymi certyfikatami oraz tytułami. „Płońska Trójka” to przede wszystkim Bezpieczna Szkoła, Szkoła Promująca Zdrowie, Cyfrowa Szkoła, Szkoła Bezpiecznego Internetu, Szkoła bez Przemocy, Szkoła Odkrywców Talentów, Szkoła Przyjazna Sześciolatkom.

 

 

Szanowni Rodzice, już dziś pomyślcie o wszechstronnym rozwoju Waszych dzieci.

„Rozum jest jak ptak, a nauka jak jego skrzydła”.

Dajcie im i sobie szansę sprawdzenia się w rzeczywistości szkolnej.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed