Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Cyfrowa Szkoła arrow Lekcja otwarta w ramach programu "Cyfrowa szkoła"
wtorek, 17 lipiec 2018
 
 
Lekcja otwarta w ramach programu "Cyfrowa szkoła" PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
środa, 24 kwiecień 2013

Dnia 17.04.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku odbyła się kolejna lekcja otwarta przeprowadzona w ramach programu „Cyfrowa szkoła”. Lekcja języka angielskiego na temat „A trip around Great Britain”: Podróż dookoła Wielkiej Brytanii, przeprowadzona w klasie 6a przez panią Iwonę Idzikowską była poświęcona kulturze angielskiej. Do udziału w zajęciach zostali zaproszeni zarówno nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3, jak i pozostałych szkół tworzących sieć współpracy nr 15 w ramach programu pilotażowego „Cyfrowa szkoła” (SP w Krajkowie, SP nr 7 w Mławie, SP w Ojrzeniu, SP w Sońsku). Wszyscy mogli obserwować pracę uczniów m.in. metodą programowaną z użyciem komputera i tablicy interaktywnej. Korzystając z tablicy interaktywnej nauczyciel odtworzył uczniom film w języku angielskim zatytułowany „An introduction to Britain”. Film ten „oprowadził” uczniów po Wielkiej Brytanii, jej krajach i miastach.  Uczniowie korzystali także z Internetu: wyszukiwali informacje na temat atrakcji turystycznych Londynu, szukali lokalizacji tych miejsc na mapie miasta. Na lekcji uczniowie korzystali z tablicy interaktywnej wykonując ćwiczenia czy rozwiązując krzyżówkę. Obecność nauczycieli i koordynatorów z sieci współpracy była okazją do wymiany doświadczeń dotyczących wykorzystania narzędzi TIK w codziennej pracy. Po omówieniu lekcji koordynatorzy programu ze wszystkich szkół wzięli udział w spotkaniu lokalnym sieci współpracy nr15, w ramach realizacji projektu: Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach.

Iwona Idzikowska – nauczyciel języka angielskiego

 Image

 Image

 Image

 Image

 

Ostatnia aktualizacja ( środa, 24 kwiecień 2013 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed