Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Cyfrowa Szkoła arrow Lekcja otwarta w ramach programu Cyfrowa szkoła.
poniedziałek, 16 lipiec 2018
 
 
Lekcja otwarta w ramach programu Cyfrowa szkoła. PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
wtorek, 19 marzec 2013

Dnia 12.03.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku odbyła się kolejna lekcja otwarta przeprowadzona w ramach programu „Cyfrowa szkoła”. Tematem lekcji historii przeprowadzonej w klasie 6c przez panią Annę Kaczmarską były zbrodnie niemieckie na narodzie polskim. Do udziału w zajęciach zostali zaproszeni zarówno nauczyciele  ze Szkoły Podstawowej nr 3, jak i pozostałych szkół tworzących sieć współpracy nr 15 w ramach programu pilotażowego „Cyfrowa szkoła” (SP w Krajkowie, SP nr 7 w Mławie, SP w Ojrzeniu, SP w Sońsku). Na lekcji obecna była również pani Emilia Elert, która jest opiekunką sieci współpracy nr 15. Wszyscy mogli obserwować pracę uczniów m.in. metodą programowaną z użyciem komputera i tablicy interaktywnej. Uczniowie korzystali z Internetu: wyjaśniając pojęcia posługiwali się internetowym Słownikiem Języka Polskiego, wyszukiwali wiadomości o postaciach, a także wykorzystywali mapę interaktywną. Nauczyciel przygotował prezentację multimedialną, którą posiłkował się w trakcie zajęć. Na lekcji uczniowie korzystali z tablicy interaktywnej wykonując ćwiczenia czy rozwiązując  krzyżówkę. Wielu niezwykłych doznań dostarczyło uczniom wirtualne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Obecność nauczycieli i koordynatorów z sieci współpracy była okazją do wymiany doświadczeń dotyczących  wykorzystania narzędzi TIK w codziennej pracy, a także skuteczności stosowania tych narzędzi podczas lekcji.

 

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 22 marzec 2013 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed