Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Cyfrowa Szkoła arrow Lekcja otwarta w ramach programu"Cyfrowa szkoła"
wtorek, 17 lipiec 2018
 
 
Lekcja otwarta w ramach programu"Cyfrowa szkoła" PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
środa, 06 marzec 2013

W dniu 27.02.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku odbyła się lekcja otwarta z matematyki przeprowadzona w ramach programu „Cyfrowa szkoła”. Lekcję w klasie 5b przeprowadziła pani Dorota Lewandowska.W zajęciach uczestniczyli nauczyciele zarówno ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ze szkół tworzących sieć współpracy objętych programem pilotażowym „Cyfrowa szkoła” – z Mławy, Ojrzenia, Sońska, i Krajkowa. Zaproszono również nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku. Wszyscy mogli obserwować pracę uczniów m.in. metodą programowaną z użyciem komputera. Uczniowie klasy V b utrwalali swoje wiadomości z zakresu wyrażeń algebraicznych poprzez rozwiązywanie ćwiczeń interaktywnych zamieszczonych w Internecie oraz testu zawartego w prezentacji multimedialnej wykonanej przez nauczyciela. Dzięki wykorzystaniu w pracy na lekcji technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz doborowi przyciągających uwagę ćwiczeń, dzieci bardzo chętnie i sprawnie rozwiązywały problemy matematyczne. Bardzo cennym elementem zajęć była możliwość dokonania przez uczniów samooceny oraz korekty udzielanych odpowiedzi. Nauczyciele z różnych szkół rejonu Delegatury Ciechanów mieli okazję wymiany doświadczeń związanych z realizacją programu rządowego. Jak wynikało z rozmów nie wszędzie jeszcze sprzęt komputerowy funkcjonuje bezawaryjnie i służy uczniom. Takich problemów nie ma Szkoła Podstawowa nr 3, gdyż lekcje z wykorzystaniem sprzętu są prowadzone już od października, zespoły realizują projekty edukacyjne i prowadzone są lekcje otwarte.

 

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

Ostatnia aktualizacja ( środa, 06 marzec 2013 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed