Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Cyfrowa Szkoła arrow Zajęcia lekcyjnej-"Cyfrowa Szkoła"
poniedziałek, 16 lipiec 2018
 
 
Zajęcia lekcyjnej-"Cyfrowa Szkoła" PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
środa, 21 listopad 2012

W roku szkolnym 2012/2013 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku zakwalifikowała się do pilotażowego programu rządowego ,,Cyfrowa szkoła”. Jednym z podstawowych  zadań  jest rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym. W ramach programu nauczyciele są zobowiązani do doskonalenia i samokształcenia w zakresie stosowania TIK w nauczaniu, wykorzystywania TIK na zajęciach lekcyjnych oraz przeprowadzenia w okresie trwania programu pilotażowego lekcji otwartych z wykorzystaniem TIK. W  szkole opracowano miesięczne harmonogramy lekcji, które odbywają się codziennie na różnych przedmiotach. Szkolna sala lekcyjna przestała być jedynym miejscem, w którym uczeń zdobywa wiedzę. Przygotowywane dla niego materiały dydaktyczne coraz częściej przyjmują formę dokumentów multimedialnych – dostępnych z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie. Wielką popularnością cieszą się elektroniczne  środowiska kształcenia, w tym  platformy edukacyjne.

Elementem wspomagającym proces prezentacji treści jest tablica interaktywna, która pozwala nadać lekcji bardziej atrakcyjny charakter. Umożliwia wykorzystanie wszelkich dostępnym opcji – istnieje możliwość pisania, przerabiania tekstu, odsłuchiwania nagrań, a także  interaktywnego korzystania ze stron www, czy też używania specjalnego oprogramowania, np. cyfrowego podręcznika.

Dzięki tym działaniom nasza szkoła zapewnia nauczycielom i uczniom najwyższe standardy pracy.

 

Notatkę sporządziła:

Katarzyna Uniewska

Image 

Image 


Ostatnia aktualizacja ( środa, 21 listopad 2012 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed