Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Pedagog arrow Szkolna inauguracja Ogólnopolskiej Kampani Zachowaj Trzeźwy Umysł
poniedziałek, 16 lipiec 2018
 
 
Szkolna inauguracja Ogólnopolskiej Kampani Zachowaj Trzeźwy Umysł PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
czwartek, 29 marzec 2012
Pierwszym akcentem uczestnictwa naszej Szkoły w Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł” 2012 było spotkanie uczniów w dniu 25.03.2012r z Panią Pedagog Anną Żabowską,. Pani pedagog, która jest szkolnym koordynatorem Kampanii przedstawiła jej cele i założenia oraz harmonogram działań naszej Szkoły. Zapoznała też wszystkich zainteresowanych z tematyką i rodzajami konkursów przewidzianych przez organizatora dla uczniów. Ponieważ celem tegorocznej Kampanii jest zwiększenie zaradności dzieci i młodzieży oraz rozwinięcie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych, a w szczególności w sytuacjach gdy dochodzi do prób częstowania alkoholem, papierosami czy narkotykami w tym roku będziemy uczyć się odmawiania. Pani pedagog przygotowała dla uczniów prezentację multimedialną na temat ,,Uwaga uzależnienia” której hasło przewodnie brzmiało ,,Chcesz użyć życia nie używaj” Prezentacja przygotowana była dla uczniów klas IV-VI. Drugą częścią spotkania był konkurs wiedzy profilaktycznej. Uczniowie – reprezentanci wszystkich klas IV-VI mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy zdobytej podczas prelekcji. Konkurs odbywał się etapami, gdyż pytania konkursowe dostosowane były do wieku dzieci. Wśród uczniów klas IV pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy IVa Aleksandra Maraszek, zwycięzcą uczniów klas V była Weronika Dobies z klasy Va, a klas VI Robert Karpiński z klasy VId. Po przeliczeniu uzyskanych przez uczniów punktów w ostatecznej klasyfikacji zwycięzcą konkursu została Weronika Dobies, drugie miejsce zajął Robert Karpiński, a trzecie Aleksandra Maraszek. Wszyscy uczestnicy konkursu za aktywny udział otrzymali dyplomy Kampanii. Zwycięscy, którzy wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu profilaktyki uzależnień i umiejętnościami odmawiania w sytuacji nacisku otrzymali również nagrody rzeczowe. W organizacji przebiegu konkursu pomagały Panie: Teresa Sychowicz, Monika Mączyńska, Aldona Gutowska oraz Panowie: Marek Konarzewski i Mariusz Gajewski.

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 29 marzec 2012 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed