Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Wolontariat arrow Historia wolontariatu w naszej szkole
poniedziałek, 16 lipiec 2018

Historia wolontariatu w naszej szkole PDF Drukuj E-mail
środa, 21 grudzień 2011

Od 2003 roku w naszej szkole podejmowane są różnorodne działania o charakterze wolontaryjnym. Angażują się w nie uczniowie,  rodzice i nauczyciele. Do działań tych zaliczyć można zarówno własne zadania podejmowane na rzecz uczniów naszej szkoły jak też zadania, które swym zasięgiem obejmują współpracę z fundacjami, stowarzyszeniami czy instytucjami pomagającymi osobom potrzebującym pomocy.

Są to:

-Akcja świąteczna ,,Pomórzmy Św. Mikołajowi”.(od 8 lat)

-,,Adopcja Serca’’.(od trzech lat)

-Akcja pomocy dla schroniska w Pawłowie koło Ciechanowa ,,Pomóżmy zwierzętom ze schroniska przetrwać zimę.’’(od dwóch lat)

-Akcja świąteczna - przygotowanie stroików świątecznych dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.(od 6 lat)

-Praca wolontariuszy na rzecz Fundacji ,,Dziewczynka z Zapałkami” (od 2 lat)

-Przygotowanie przedstawienia dla pensjonariuszy Ośrodka Opieki Paliatywnej w Płońsku.(od 4 lat)

-Nauczyciele przygotowywali Wigilię dla dzieci podopiecznych Stowarzyszenia Przeciwko Przemocy w Rodzinie (od dziesięciu lat).

-Pomoc materialna nauczycieli dla szczególnie potrzebujących wsparcia finansowego lub rzeczowego. (np. w ubiegłym roku dla powodzian). W tym roku nauczyciele zorganizowali zbiórkę pieniędzy na ciężko chorej gimnazjalistki, absolwentki naszej szkoły.

Ostatnia aktualizacja ( piątek, 23 grudzień 2011 )