Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Klasy integracyjne arrow Klasa II d integracyjna Program Innowacyjny Wychowanie przez sztukę
czwartek, 19 lipiec 2018
 
 
Klasa II d integracyjna Program Innowacyjny Wychowanie przez sztukę PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
poniedziałek, 19 grudzień 2011

Już 2 rok realizujemy Program Innowacyjny „Wychowanie przez sztukę” Jednym z podstawowych celów innowacji to rozwój postawy twórczej i otwartej. Stwarzamy możliwości rozwijania wrodzonych dyspozycji uczniów. Angażując i integrując różne rodzaje aktywności stwarzamy optymalne warunki rozwoju.  Sztuka pobudza wyobraźnię, dostarcza nowych bodźców , podsuwa wyobraźni nowe rozwiązania, które uczniowie wykorzystują w swoich pracach. Poprzez  obcowanie ze sztuką uczniowie uczą się jak odnaleźć, zobaczyć i uzmysłowić sobie to, co w nich jest niewidzialne, nieokreślone.

 

  Image

 Image

Image

 Wyjazd integracyjny do Gospodarstwa Agroturystycznego w Strzembowie, spotkanie z naturą i udział w plenerze malarskim na łonie natury.

Image Image

Image 

Poprzez lepienie z gliny uczymy się dystansu i cierpliwości, a także pomaga to nam w budowaniu poczucia własnej wartości.

ImageImage

Wizyta w Galerii „P” w celu obejrzenia wystawy trzech artystek, uczennic malarza kolorysty Aleksandra Turka.  Tematem obrazów były kwiaty.

Image Image

Przyjaciel to ważna osoba w życiu każdego człowieka. Kierując się tą myślą postanowiliśmy dzień 14.10.2011r. spędzić pod hasłem „Dzień Przyjaźni”. Dzieci przygotowywały dla siebie nawzajem drobne upominki, w których widoczna była ich wyobraźnia plastyczna. Słuchały opowiadania o przyjaźni, udzielały rad kierując się powiedzeniem „Przyjaciel to prezent, jaki robisz sobie samemu”. Był też ogromny, śmietanowy tort od przyjaciół – dla przyjaciół.

 ImageImage

Cudowny jest jesienny park, w promieniach słońca mienią się żółte, czerwone, pomarańczowe i brązowe kolory drzew i krzewów. Z drzew spadają już liście, więc udało nam się zrobić piękne jesienne bukiety. Wspólny jesienny spacer skłonił nas do refleksji, wróciliśmy z głowami pełnymi kolorów. Wzięliśmy do ręki pędzle, farby i zabraliśmy się do malowania kolorowej jesieni.

 ImageImage

Na lekcji uczniowie promowali działania prozdrowotne. Były zajęcia kulinarne podczas, których wszyscy tworzyli zdrowe, warzywno – owocowe sałatki. Zajęcia plastyczne realizowano pod hasłem „Samo zdrowie”.

Image

W przeddzień 11 listopada pod nadzorem nauczycieli wykonaliśmy kotyliony- jako znak wspólnoty obywatelskiej w czasie obchodów Święta Niepodległości. Biało – czerwona bibuła, nożyczki i gotowe! Podczas pracy rozmawialiśmy o nadchodzącym Święcie Niepodległości. Uczniowie chętnie słuchają opowieści o dawnych czasach, a przede wszystkim uczą się dumy z symboli narodowych.

 


 

                                   

 

 
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 20 grudzień 2011 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed