Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Klasy integracyjne arrow Klasa Id integracyjna.Rok szkolny 2010/2011
czwartek, 19 lipiec 2018
 
 
Klasa Id integracyjna.Rok szkolny 2010/2011 PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
środa, 18 maj 2011
Klasa I d – integracyjna Rok szkolny 2010/2011

W dniu 20 października klasa była na wycieczce w Płocku w celu obejrzenia przedstawienia pt. „Przygody Koziołka Matołka”.
ImageImageImage
Przedstawienie "Nygusek"
W dniu 25 października uczniowie klas I - III obejrzeli w kinie „Kalejdoskop” w Płońsku przedstawienie profilaktyczne pt. "Nygusek". Celem przedstawienia było uświadomienie dzieciom zagrożeń wynikających z rozmowy z nieznajomym, spożywaniem alkoholu, połykaniem nadmiernej ilości leków i zjadaniem "gór" słodyczy. Dzieci dowiedziały się również, że należy bardzo uważnie słuchać dorosłych.
Image
W dniu 24 listopada, uczniowie klasy I d  po raz kolejny wzięli udział w Spotkaniu z Panią Muzyką. Tym razem koncert nosił tytuł „Przygody Nutki Półnutki”. Prowadzący, jak zwykle, zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Dzieci z wielkim przejęciem odgrywały role m.in. króla, królewny oraz nutek. Uczniowie poprzez zabawę utrwalali lub poznawały wartości rytmiczne: całą nutę, półnutę i ćwierćnutę. Poznali też bliżej budowę i brzmienie puzonu i akordeonu. Tradycyjnie spotkanie zakończył konkurs wiedzy muzycznej.Dzieci wspaniale się bawiły.
ImageImageImage
W dniu 26 listopada w księgarni 2ndfloor Burmistrz Andrzej Pietrasik przeczytał dzieciom z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 3 fragment książki pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Spotkanie zorganizowała właścicielka księgarni pani Edyta Kosak-Gościka w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". W podziękowaniu za przeczytanie pięknej bajki dzieci wręczyły burmistrzowi Andrzejowi Pietrasikowi kwiaty, natomiast burmistrz obdarował maluchy upominkami.
Image
W dniu 22 listopada 2010r. klasa I d klasa I d obejrzała wystawę związaną z odzyskaniem niepodległości przez Polskę pt. „ 90 lat Niepodległego Państwa Polskiego”. Wystawa ze zbiorów cytadeli Warszawskiej”.
ImageImage
Wycieczka do galerii twórców ludowych odbyła się 20 stycznia 2011r. w celu obejrzenia dzieł sztuki. Rozróżnianie rysunku, malarstwa i rzeźby.
ImageImageImage
Dnia 21 stycznia na lekcji języka angielskiego dzieci przedstawiły teatrzyk pt. „Trzy małe świnki”. Inscenizacja  historyjki o świnkach odbyła się w języku angielskim. Bohaterami były kolorowe pacynki, przedstawiające postacie trzech świnek oraz wilka. Historyjka opowiadana była z płyty CD, a dzieci wspólnie z nauczycielem odgrywały role bawiąc się pacynkami.
ImageImage
W dniu 26 stycznia 2011r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klasy I d przedstawili program artystyczny składający się z wierszy, piosenek i inscenizacji związanych z tym świętem. Dzieci wręczyły zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze.
ImageImageImageImage
W dniu26 stycznia 2011r. odbywała się w naszej szkole zabawa choinkowa dla uczniów  klas  0 – III. Jak zwykle i zgodnie z tradycją, był to dzień przebierańców. Oj, działo się… Szkolna sala gimnastyczna gościła postaci z ulubionych bajek, filmów. Niektórzy przebierali się za gwiazdy muzyki. Były konkursy i wszyscy bawili się doskonale. 
ImageImage
W dniu 31 stycznia 2011r. klasa I d w związku z realizacją innowacji pedagogicznej „ Wychowanie przez sztukę” gościła aktora p. Grzegorza Mielczarczyka ze Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich, która kształci aktorów zawodowych. Szkoła ta działa od października 1999 roku.  Pod kierunkiem Haliny i Jana Machulskich swoje pierwsze artystyczne kroki stawiali m.in. Juliusz Machulski, Katarzyna Figura, Edyta Jungowska, Piotr Adamczyk, Katarzyna Cichopek, Agnieszka Dygant, wielu innych aktorów i wychowało się też wielu świetnych dziennikarzy.Uczniowie poznają tajniki sztuki aktorskiej metodą dramy podczas zajęć ruchowych i muzycznych.Zajęcia „ Spotkanie z wyobraźnią” były przeprowadzone w formie warsztatów metodą dramy. Ich celem było rozbudzenie wyobraźni, kreatywności, pomysłowości i umiejętności współpracy w grupie. Dzieci odgrywały role. Miały okazję zmierzyć się z zadaniami aktorskimi. Wcielały się w różne postacie – osobowości. Brały udział w ćwiczeniach wyrażających emocje, oraz poznały jedną z technik dramowych „stop - klatka”. Nabyte umiejętności przydadzą się dzieciom we wszystkich dziedzinach życia, nie tylko związanych z teatrem. Dzieci miały okazję uczyć się samodzielności i odpowiedzialności. Wspólne przeżywanie działań aktorskich i odgrywanie ról zapewne pomogło dzieciom poczuć się lepiej w grupie.
ImageImage
W dniu 7 lutego klasa I d w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Wychowanie przez sztukę”  wybrała  się z wizytą do Szkoły Muzyki i Tańca „ Nutka”. Dzieci wkroczyły w świat nut i instrumentów muzycznych. Nauczyciel ze szkoły muzycznej zapoznał dzieci z instrumentami. Niektóre dzieci próbowały zagrać na pianinie, przez co wiedzą, jak trudną jest to sztuką. Uczniowie poprawnie rozpoznawali i nazywali instrumenty muzyczne.
ImageImageImage
Wycieczka do Warszawy, przedstawienie pt. „Karolek”, w którym występują Marzanna Graff- Oszczepalińska oraz Aleksander Mikołajczak. Przedstawienie oparte jest na bestsellerowej powieści Joanny Krzyżanek pt. „Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem”. Uczniowie klasy I d uczestniczyli w warsztatach aktorskich prowadzonych przez aktorów.
ImageImageImageImage 
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 26 maj 2011 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed