Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Wyniki konkursów przedmiotowych i ortograficznych arrow Dzień Patrona Szkoły i podsumowanie VIII edycji Powiatowych Konkursów Ortograficznych
poniedziałek, 16 lipiec 2018
 
 
Dzień Patrona Szkoły i podsumowanie VIII edycji Powiatowych Konkursów Ortograficznych PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
środa, 18 maj 2011
Dzień Patrona Szkoły i podsumowanie VIII edycji
Powiatowych Konkursów Ortograficznych

Dnia 18 maja 2011 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie VIII edycji Powiatowych Konkursów Ortograficznych, a także uroczystość Dnia Patrona - Stanisława Wyspiańskiego. Imię Stanisława Wyspiańskiego nadano placówce dnia 21 czerwca 1969r., czyli 42 lata temu. Wmurowana na parterze tablica pamiątkowa, przypomina o tym ważnym w dziejach szkoły wydarzeniu, tworzącym jej historię. Obok marmurowej tablicy, we wnęce, znajduje się popiersie naszego patrona.Zaszczytem i honorem dla nowo wybudowanej w tym czasie szkoły, było otrzymanie imienia jednego z najwybitniejszych twórców literatury polskiej, kreatora teatru, malarza i plastyka – człowieka wielu talentów. Utrwalając tradycję szkoły i tworząc jej nową historię, postać patrona znalazła w niej bardzo ważne miejsce. Dlatego treść hymnu szkoły, jednego z jej symboli ma tytuł „Pan Wyspiański”. Słowa hymnu ułożył Leon Sęk, a muzykę skomponował Michał Sulej. Zgromadzonych w sali gości, laureatów konkursu i ich opiekunów powitała pani dyrektor Teodozja Godlewska. Pani Dyrektor przypomniała historię Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Do VIII edycji przystąpiło 25 szkół z powiatu płońskiego, do trzeciego etapu zakwalifikowało się 108 uczestników z klas trzecich i piątych.
Ważnym momentem było odśpiewanie hymnu szkoły„Pan Wyspiański”. Następnie wręczono laureatom i uczniom wyróżnionym nagrody i dyplomy, a ich opiekunom podziękowania. Każdy nauczyciel otrzymał pamiątkowy album o Janie Pawle II. Po oficjalnych uroczystościach uczniowie, nauczyciele i zgromadzeni goście obejrzeli prezentację multimedialną o patronie szkoły Stanisławie Wyspiańskim, krakowiaka w wykonaniu uczniów klasy II d oraz wysłuchali koncertu muzycznego w wykonaniu chóru szkolnego. Usłyszeliśmy ludowe piosenki m.in. „ Zachodzi słoneczko”; „Cyt, cyt”; „Czerwone jagody” oraz wiązankę krakowiaków.
Na zakończenie pani dyrektor jeszcze raz podziękowała nauczycielom i wyróżnionym oraz ich opiekunom, a publiczność nagrodziła im gromkimi brawami.

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed