Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Wyniki konkursów przedmiotowych i ortograficznych arrow Powiatowe Konkursy Ortograficzne Ortograficzne potyczki klas III i Mistrz Ortografii klas V.
poniedziałek, 16 lipiec 2018
 
 
Powiatowe Konkursy Ortograficzne Ortograficzne potyczki klas III i Mistrz Ortografii klas V. PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
poniedziałek, 18 kwiecień 2011

W dniu 14 kwietnia 2011roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbyły się Powiatowe Konkursy Ortograficzne „Ortograficzne potyczki klas III” i „Mistrz Ortografii klas V”. Honorowy patronat nad naszym przedsięwzięciem sprawuje Pan Burmistrz Andrzej Pietrasik, a od bieżącej edycji szczycimy się również patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Jest to już VIII edycja tych konkursów, co roku odkrywająca ortograficzne talenty uczniów klas III i V z powiatu płońskiego.  W tym roku do  finału zakwalifikowało się  ogółem 108 uczniów kl. III i V z 25 szkól naszego powiatu. (klasy III 62 finalistów z   22  szkół i klasy V 46 uczniów z 18 szkół). W pierwszej części uroczystości uczniowie – finaliści, ich opiekunowie i zaproszeni goście zostali serdecznie powitani przez Dyrektora SP 3 – p. Teodozję Gorlewską. Zaszczycili nas swoją obecnością: Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie p. Agata Pawłowska, p. Andrzej Pietrasik – Burmistrz Płońska, p. Bożena Kaliściak – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Sienkiewicza w Płońsku, p. Teresa Kudlicka Prezes Banku Spółdzielczego w Płońsku oraz pan Piotr Koper pracownik banku i rodzic, który opracował projekt logo szkoły, ks. proboszcz parafii Św. Michała Archanioła w Płońsku Edmund Makowski, p. Agnieszka Jarosławska – przewodnicząca Rady Rodziców. Następnie wszyscy finaliści, jednocześnie w dwóch salach, rozpoczęli ortograficzne potyczki. Tekst tegorocznego dyktanda przygotowała dyrekcja z naszej szkoły. Po napisaniu wszyscy uczestnicy ponownie zebrali się w nowej sali sportowej, oddanej do użytku 3 września 2010 r., gdzie Pani Dyrektor wraz z zaproszonymi gośćmi wręczyła finalistom dyplomy za udział w konkursie, a ich opiekunom podziękowania za pracę i trud włożony w  przygotowanie uczniów do finału. Wszyscy uczniowie otrzymali przy wejściu identyfikatory z logo konkursu zawieszone na smyczkach z logo sponsorów, szkoły i konkursu. Mogły pisać dyktando długopisami z logo konkursu. Na ławce dodatkowo czekały na każdego ucznia małe piórniczki również z logo konkursu i z mazakami w środku. Wszystkie gadżety i banery z logo konkursu i logo szkoły zostały ufundowane przez sponsorów: BS w Płońsku i sponsorów prywatnych, w tym także rodziców uczniów naszej szkoły. Całość uświetniła piękna dekoracja i część artystyczna prezentująca talenty muzyczne, taneczne, wokalne i sportowe uczniów naszej szkoły prowadzona przez panią Annę Kacperską. Uczestnicy konkursu, opiekunowie i zaproszeni goście mogli obejrzeć pokaz tańca hip-hop, układy taneczne w wykonaniu zespołu „Mała Gracja” do muzyki z filmu „Pan Kleks w kosmosie” i Michaela Jacksona oraz pokaz tańców towarzyskich : walc wiedeński oraz jiva zaprezentowali  Krysia Banaszewska i Mikołaj Sawicki z klasy V, cha – chę zatańczyli Wiktoria Nowicka i Wiktor Godlewski z klasy II d. Usłyszeli także piosenki o zmaganiach ortograficznych w wykonaniu grupy wokalnej i zespołu instrumentalnego. Całość zakończył zapierający dech w piesiach pokaz akrobatyczny w wykonaniu uczniów klasy sportowej przygotowany przez wychowawcę tej klasy pana Marcina Zaborowskiego. Na zakończenie dzieci zostały poczęstowane ładnie zapakowanymi owocami i słodyczami. Następnie p. dyrektor T. Gorlewska serdecznie podziękowała przybyłym i ogłosiła zakończenie turnieju, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Odkrywamy talenty w ortograficznych potyczkach.” Nad całością czuwali organizatorzy: Dyrekcja SP 3, panie z nauczania zintegrowanego i panie polonistki.

< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed