Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Szkoła bez Przemocy arrow Tydzień Wolontariatu w naszej szkole
wtorek, 17 lipiec 2018

Tydzień Wolontariatu w naszej szkole PDF Drukuj E-mail
środa, 09 grudzień 2009
 Tydzień Wolontariatu w naszej szkole 7 – 11 grudnia

Tydzień wolontariatu w naszej szkole jest okazją do zaprezentowania działań podejmowanych przez społeczność szkolną na rzecz potrzebujących .

Kalendarz wydarzeń zorganizowanych w ramach Tygodnia Wolontariatu

- Akcja świąteczna pomóżmy Świętemu Mikołajowi w ramach, której zbierać będziemy dary  dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły ( słodycze, zabawki, odzież, obuwie, książki, artykuły spożywcze, gry ).

- Spotkanie ze studentami pracującymi w Wolontariacie oraz liderką TPD.

- Zorganizowanie warsztatów plastycznych dla  chętnych uczniów naszej szkoły o tematyce wolontaryjnej.

- Przydział paczek świątecznych dla najbiedniejszych rodzin przy współpracy Parafii Świętego Michała Archanioła.

- Zbiórka pieniędzy dla adoptowanych przez szkołę dwóch chłopców z Burundi w ramach adopcji serca oraz przesłanie do miejsca ich pobytu prezentu na Święta Bożego Narodzenia.

-  Zorganizowanie kiermaszu Bożonarodzeniowego.

-  Przygotowanie stroików świątecznych dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Dyżury uczniów klas VI wspomagające dyżury nauczycieli.

- Przygotowanie gazetki o działalności Wolontariatu .

- Projekcja filmów propagujących Wolontariat na godzinach wychowawczych.

- Spotkanie bożonarodzeniowe z pensjonariuszami Punktu Terapii Zajęciowej działającego przy parafii Świętego Michała Archanioła połączone z wystawieniem jasełek bożonarodzeniowych i życzeniami świątecznymi.

- Pomoc w zorganizowaniu Wigilii i choinki w Stowarzyszeniu Przeciwko Przemocy w Rodzinie przez chętnych nauczycieli naszej szkoły.

Ostatnia aktualizacja ( środa, 09 grudzień 2009 )