Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Klasy integracyjne arrow Wystawa w kościele św. Maksymilana Kolbe
czwartek, 19 lipiec 2018
 
 
Wystawa w kościele św. Maksymilana Kolbe PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
poniedziałek, 26 październik 2009

Wystawa w kościele św. Maksymilana Kolbe
W dniu 22.09.2009r. Byliśmy na wystawie poświęconej naszemu miastu w 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Obejrzeliśmy czarno-białe fotografie z czasów przedwojennych i z okresu wojny przedstawiające Płońsk i jego mieszkańców. Większość ludzi których widzieliśmy na zdjęciach, zginęła w czasie wojny. Dowiedzieliśmy się o tym z opowieści pani Mirosławy Krysiak, której bardzo dziękujemy za przybliżenie nam dziejów naszego miasta. Szukaliśmy na listach zaginionych nazwisk z naszych rodzin. Na  fotografiach przedstawiających Płońsk z dawnych lat, doszukiwaliśmy się miejsc w stanie obecnym. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie Żydów w tych trudnych czasach, co to były tajne komplety, jak udzielano się w konspiracji i czym to groziło. Piękna lekcja historii, do której zachęcamy wszystkie klasy.

Image 

 Image

 Image

 Image

 

Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 12 listopad 2009 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed