Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Szkoła bez Przemocy arrow Plan działań

wtorek, 03 luty 2009

Plan działań Szkoły Podstawowej nr3
im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku w roku szkolnym 2008/2009
w ramach realizacji ogólnopolskiej kampanii społecznej
,,Szkoła bez przemocy”
odbywającej się pod Honorowym patronatem
Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

• Powołanie szkolnego zespołu zapobiegania agresji składającego się z uczniów nauczycieli i rodziców. Wybranie liderów klasowych. Zorganizowanie podczas przerw lekcyjnych dyżurów liderów klasowych wspierających nauczycieli.

• Zorganizowanie zawodów sportowych dla nauczycieli , rodziców i uczniów pod hasłem ,,Razem przeciw przemocy”.

• Przeprowadzenie debat klasowych i debaty szkolnej na temat przeciwdziałanie przemocy w szkole oraz zorganizowanie konkursu na najgrzeczniejszą klasę i,, super kolegę”.

• Współpraca ze Stowarzyszeniem Przeciwko Przemocy w Rodzinie w realizacji szkoleń dla nauczycieli z zakresu przeciwdziałania przemocy

• Udział społeczności szkolnej w ogólnopolskiej kampanii ,,Kocham nie biję”.

• Realizacja warsztatów dla nauczycieli i uczniów z zakresu komunikacji , rozwiązywania konfliktów oraz mediacji negocjacji przy współpracy z Punktem Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie.

• Zorganizowanie szkolnego tygodnia przeciwdziałania agresji i przemocy.

• Zorganizowanie w kwietniu szkolnego tygodnia profilaktyki.

• Realizacja cyklu spotkań uczniów z przedstawicielami Policji na temat bezpieczeństwa i zapobiegania agresji i przemocy.

• Spotkania z kuratorami sadowymi Sadu Rodzinnego i Nieletnich na temat odpowiedzialności dzieci i młodzieży wobec prawa.

• Udział rodziców w warsztatach umiejętności wychowawczych ,,Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.

• Powołanie grupy wsparcia wychowawczego dla nauczycieli.

• Udział uczniów w programach profilaktycznych np.,, Bezpieczna szkoła”, ,,Jasne granice”, spektaklach teatralnych, koncertach .

• Powołanie grupy wolontariuszy niosących pomoc dzieciom niepełnosprawnym, osobom starszym oraz dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

• Realizacja wspólnie z Policją i lokalnymi mediami projektu kalendarza propagującego bezpieczne zachowania.

• Dokonanie diagnozy stanu bezpieczeństwa w szkole oraz zagrożeń przemocą i innymi patologiami.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 03 luty 2009 )