Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Pedagog arrow Relacje ze szkolnego tygodnia profilaktyki
poniedziałek, 16 lipiec 2018
 
 
Relacje ze szkolnego tygodnia profilaktyki PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
poniedziałek, 02 czerwiec 2008
Relacja ze Szkolnego Tygodnia Profilaktyki w Szkole Podstawowej Nr 3 w Płońsku.

 W związku z przystąpieniem naszej Gminy do Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł” Szkoła Podstawowa Nr 3 po raz siódmy zaangażowała się  w działania związane z kampanią. Współpracując z Punktem Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie, Strażą Miejską, Sądem Rodzinnym i Nieletnich, podjęte zostały różnorodne działania o charakterze profilaktycznym, których tematyka obejmowała: problematykę zdrowotną - zdrowy styl życia, problematykę uzależnień, bezpieczeństwo dzieci podczas zabaw, bezpieczeństwo na drodze, odpowiedzialność nieletnich wobec prawa.W ramach tych działań został zorganizowany Szkolny Tydzień Profilaktyki, który trwał od 12 do 16 maja.
Inicjatorem i koordynatorem przedsięwzięcia był pedagog szkolny Anna Żabowska.

 Celem Szkolnego Tygodnia  Profilaktyki było:
 • Poszerzenie wiedzy o konsekwencjach wynikających z  używania środków zagrażających zdrowiu,
 • Promowanie postaw prozdrowotnych,
 •  Zwiększenie poczucia własnej wartości, oraz gotowości do podejmowania własnych, zdrowych decyzji,
 • Uczenie konstruktywnego radzenia sobie w sytuacjach zagrożeń.
 • Propagowanie miejsc w których można otrzymać różne formy pomocy dziecku i rodzinie.
 
 
W tym czasie zorganizowane zostały następujące działania:
 

 • W dniu 12.05. została przeprowadzona przez pedagoga szkolnego w klasach VI ankieta, która umożliwi dokonanie aktualnej diagnozy stanu bezpieczeństwa ,,Czy jesteś bezpieczny w szkole i najbliższy środowisku”.
 •  W dniu 13.05 spotkanie uczniów klas VI  z Komendantem Straży Miejskie Panem Bogdanem Lewandowskim oraz Panem Mieczysławem Radomskim szefem Sztabu Zarządzania Kryzysowego na temat zagrożeń wywołanych przez naturę. Spotkanie to połączone było z projekcją filmu i zamykało cykl wcześniej realizowanych spotkań dotyczących bezpieczeństwa podczas zabaw.
Image
Image    Image
 • Zorganizowane zostało spotkanie z rodzicami klas III z zakresu profilaktyki wychowawczej, które prowadził pedagog szkolny na temat,, Jak pomóc dziecku przekroczyć próg szkolny z klasy III do IV.”W dniach od 12 do 16 maja wszyscy uczniowie klas VI uczestniczyli w dwugodzinnym programie profilaktycznym ,,Narkotyki pułapka pozornych przyjemności”  realizowanym przez pracowników Punktu Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie Panią Elwirę Konopkę i Pana Krzysztofa Fabisiaka.
Image
Image
Image 
Image 
 •   W dniu 14 maja uczniowie klas VI spotkali się z kuratorem Sądu Rejonowego w Płońsku Panem Edmundem Piotrowskim, który rozmawiał z nimi na temat ,,Odpowiedzialności nieletnich wobec prawa oraz roli i zadań kuratora sądowego”.
 •   Rodzice uczniów klas szóstych uczestniczyli w spotkaniu – wywiadówce profilaktycznej ,,Jak uchronić dziecko przed narkotykami i alkoholem”. Spotkanie to prowadziła Pani Elwira Konopka pracownik Punktu Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie. Uczniowie klas IV-VI brali udział w zawodach lekkoatletycznych zorganizowanych przez Pana Marcina Zaborowskiego nauczyciela wychowania fizycznego. Ogółem w zmaganiach sportowych brało udział 80 uczniów.


Ponadto przeprowadzone zostały trzy konkursy, w których ogółem uczestniczyło 72 uczniów, były to:
 •  Konkurs plastyczny na temat ,,Chcę być bezpieczny w domu i szkole” w którym brali udział uczniowie klas I –III.
 • Pierwsze miejsce otrzymała praca Olgi Piechoty z klasy III b, drugie Kamila Zycha z klasy IIIb, oraz trzecie miejsce praca Jakuba Sobczyńskiego z klasy Ia. Ponadto wyróżnienie otrzymała praca: Krystyny Banaszewskiej z klasy IIa, Eweliny Koźniewskiej z klasy IIIc i Aleksandry Wierzchowskiej z klasy IIIc.
 •   Konkurs na gazetkę profilaktyczną dla klas III –VI w którym pierwsze miejsce zajęła gazetka wykonana przez Klaudię Sobczyńską uczennicę klasy Vc, drugie miejsce gazetka Moniki Osicy z klasy IVb oraz trzecie miejsce gazetka Piotra Owczarzaka z klasy IVb.
 •  Konkurs wiedzy profilaktycznej dla trzyosobowych reprezentacji klas IV-VI, którego równorzędnymi zwycięzcami były klasy: IVa, Va, i klasa VIb.
 •   Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej ,,ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”  a zwycięzcy nagrody do bezpiecznych zabaw na wodzie (sprzęt wodny - koła ratunkowe i materace dmuchane), które zostały ufundowane przez Punkt Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie Urzędu Miasta i Szkolne koło TPD.Ostatnia aktualizacja ( niedziela, 08 czerwiec 2008 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed