Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Klasy integracyjne arrow Klasa integracyjna 2007/2008
czwartek, 26 kwiecień 2018

Klasa integracyjna 2007/2008 PDF Drukuj E-mail
wtorek, 27 listopad 2007

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych jest tym,
 co naprawdę warto robić.”

Lewis Carroll

W roku szkolnym 2007/2008 powstała w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku następna klasa integracyjna. Klasa I e prowadzona jest przez dwóch wychowawców: Elżbietę Nowakowską – nauczyciela prowadzącego oraz Anetę Włoczkowską – pedagoga wspomagającego. Obecność dwóch nauczycieli na zajęciach stwarza możliwość elastycznego reagowania na potrzeby specjalne uczniów. Dzieci mają stworzone warunki, aby czuć się w klasie bezpiecznie. Zaprzyjaźniły się ze sobą, są bardziej opiekuńcze i wrażliwe w stosunku do siebie. Uczniowie korzystają z dodatkowych zajęć reedukacyjnych, logopedycznych, terapii pedagogicznej.
 Klasa integracyjna jest naturalną częścią edukacji, miejscem, gdzie się uczy tolerancji, otwartości i szacunku dla drugiego człowieka, gdzie każdy uczeń odnosi sukcesy i ma prawo popełniać błędy.
    Staramy się, aby świat dzieci sprawnych i niepełnosprawnych był jeden – bezpieczny i kolorowy.
Wydarzenia z    zycia klasy  w roku szkolnym 2007/2008
Klasowa Wiglia
Zabawa Karnawałowa
Dzień Babci