Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Szkoła Promująca Zdrowie arrow Światowy Dzień Zdrowia.
czwartek, 16 sierpień 2018
 
 
Światowy Dzień Zdrowia. PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
poniedziałek, 23 kwiecień 2018

Uzyskanie Wojewódzkiego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie mobilizuje Szkołę Podstawową Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku do systematycznego podejmowania działań prozdrowotnych. Okazją do promowania zdrowego stylu życia jest Światowy Dzień Zdrowia, obchodzony co roku 7 kwietnia. Z tej okazji w szkole odbywają się Dni Zdrowia podczas, których uczniowie poszerzają wiedzę na temat konkretnych zagadnień i problemów zdrowotnych, ważnych dla ludzi na całym świecie. Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia odbywa się pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”, natomiast tematem przewodnim kampanii jest powszechna opieka zdrowotna, wszędzie dla każdego. Kluczem do zdrowia jest profilaktyka i zdrowy styl życia. Dlatego  w tym roku podczas Dni Zdrowia uczniowie wnikliwie przyglądają się swoim nawykom żywieniowym. W szkole zorganizowano spotkania z panią dietetyk Magdą Stefaniak oraz warsztaty kulinarne prowadzone przez panie: Ewę Borawską i Monikę Kon wspólnie z uczniami  z Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku. Ciekawie poprowadzone zajęcia utrwaliły i wzbogaciły wiedzę uczniów o zasadach żywienia. Uczniowie dowiedzieli się ile posiłków należy spożywać i jak je komponować, ile cukru zawierają ulubione przekąski i jakimi zdrowymi produktami można je zastąpić. Na zakończenie Dni Zdrowia odbyło się spotkanie z lekarzem pediatrą, panią Mirosławą Michalską. Uczniowie mieli możliwość wykazania się swoją wiedzą w prozdrowotnym konkursie plastycznym „Zdrowie mamy tylko jedno”. Okazuje się, że wszyscy świetnie wiedzą w jaki sposób dbać o zdrowie, ale czasem trudno jest wprowadzić zmianę trybu życia lub nawyki żywieniowe. Wspólnie łatwiej jest wprowadzać zmiany i wspierać się w realizacji „zdrowych postanowień”. Dlatego w szkole poniedziałek jest „Dniem bez słodyczy”. W klasach odbyły się pogadanki nt. zdrowego stylu życia, szóstoklasiści układali zdrowe jadłospisy, natomiast w klasach pierwszych podjęto realizację programu profilaktyki antytytoniowej „Nie pal przy mnie proszę”. Nasza szkoła od wielu lat podejmuje działania promujące zdrowie. Ich podsumowaniem jest opracowanie przez nauczycieli i uczniów publikacji „Z Trójką smacznie, zdrowo, kolorowo”.

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 23 kwiecień 2018 )
Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed