Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Bieżące Informacje arrow Konkurs Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego.
czwartek, 16 sierpień 2018
 
 
Konkurs Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
niedziela, 22 kwiecień 2018

Od wielu lat uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Co roku zdobywają tytuły laureatów lub finalistów etapu wojewódzkiego. W bieżącym roku szkolnym odbyła się XXIII edycja tego Konkursu. Tym razem uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą historii oręża polskiego w latach 1887 – 1922. Między innymi zgłębiali problematykę związaną z walką Polaków o niepodległość w czasie I wojny światowej oraz odrodzeniem państwa polskiego po 123 latach niewoli. Nabiera to szczególnego znaczenia w roku, w którym obchodzimy 100- lecie powrotu Polski na mapę świata. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się w tym roku szkolnym 3 uczniów: Jan Grudnik ( kl.VI b ), Kacper Zięba i Jakub Klimkowski ( kl. VI c ). Ciężka praca tych uczniów pod kierunkiem nauczyciela historii i społeczeństwa – p. Grażyny Buczyńskiej przyniosła wymierny efekt. Wszyscy trzej zostali laureatami etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu ojczystej historii.

Image

< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed