Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Bieżące Informacje arrow Dnień Hymnu Narodowego.
czwartek, 19 lipiec 2018

Dnień Hymnu Narodowego. PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 26 luty 2018

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku w bieżącym roku szkolnym ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rokiem dla Niepodległej” realizuje szereg działań w ramach „Szkoły Młodych Patriotów”. W dniu dzisiejszym zgromadziła się, aby poznać historię hymnu narodowego i podkreślić jego istotną rolę w życiu każdego Polaka. 26 lutego 1927 roku „Mazurek Dąbrowskiego” został oficjalnie nazwany polskim hymnem narodowym. „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech” powstała w roku 1797 r. w miasteczku Reggio we Włoszech. Słowa hymnu były na ustach Polaków pod zaborami, z nim szli do walki z najeźdźcą partyzanci, żołnierze AK i powstańcy warszawscy, hymn nucili więźniowie obozów koncentracyjnych. Obecnie „Mazurek Dąbrowskiego” jest symbolem nie tylko państwa polskiego, ale i narodu, gdyż łączy Polaków, rozsianych po całym świecie. Od wielu lat, podczas ważnych uroczystości państwowych i szkolnych w płońskiej „Trójce” śpiewane są  wszystkie zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Z okazji 91 rocznicy ogłoszenia tej pieśni hymnem Polski w strojach uczniów i nauczycieli dominowały barwy narodowe. Na lekcjach omówiono zasady, którymi powinni kierować się prawdziwi patrioci. Na ich podstawie stworzono Szkolny Kodeks Młodego Patrioty, który będzie przypominać wszystkim, na czym polega współczesna, mądra i odpowiedzialna miłość do Ojczyzny.

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 27 luty 2018 )