Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Bieżące Informacje arrow Rekolekcje Adwentowe
czwartek, 19 lipiec 2018
 
 
Rekolekcje Adwentowe PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
wtorek, 05 grudzień 2017

Szukamy Pana Boga. Bóg szuka Nas.

Tak brzmiało hasło tegorocznych, wyjątkowych rekolekcji adwentowych zorganizowanych we wtorek 5 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Pomysłodawcą i współorganizatorem był Proboszcz Parafii pod wezwaniem Świętego Ojca Pio ksiądz Tomasz Markowicz, który zaprosił do współpracy licznych gości. Człowiek szukając Boga odkrywa pewne drogi wiodące do Jego poznania. Punktem wyjścia tych dróg jest osoba ludzka i jej codzienna praca wykonywana w rodzinie, szpitalu, policji, czy posłudze osób duchownych: kapłanów i sióstr zakonnych. Nawiązując do tego, uczniowie klas 0-VII, ubrani w koszulki w pięciu kolorach, wyruszyli pod opieką nauczycieli w poszukiwaniu Boga w obszarach przygotowanych na terenie szkoły. Były to:

1. Rodzina - w tym obszarze zajęcia poprowadzili Państwo Aldona i Artur Wiśniewscy, przedstawiciele zespołu „Moja Rodzina”,

2. Siostry zakonne Apostolinki - s. Anna i s. Lucyna z Instytutu Królowej Apostołów dla Powołań ze Skierniewic,

3. Seminarium - reprezentowane przez rektora ks. dr Marka Jarosza oraz kleryków Krzysztofa i Kamila z Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku,

4. Szpital - tutaj w poszukiwaniu Boga pomagali lekarze: pani Hanna Duda- ordynator Oddziału Noworodkowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku oraz pani Małgorzata Popłonkowska i pani Lidia Bistron z płońskiego szpitala,

5. Policja - zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w sieci poprowadzili przedstawiciele Wydziału Rozpoznania Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji w Warszawie - kom. Karol Janicki i podkom. Agnieszka Stąpór.

Szukanie Pana Boga wymagało od wszystkich wysiłku rozumu, woli, szczerego serca, a także świadectwa innych.  Na drugi plan odsunięto świat reklam i telenoweli, chaosu i przemocy, zgiełku i hałasu. Dzięki temu Społeczność Szkoły odkryła prawdę, że wszystkie drogi życia prowadzą do Boga, który przychodzi do nas w osobie kapłana, pielęgniarki, siostry zakonnej,  lekarza, policjanta i każdego napotkanego człowieka. Finałem szkolnych rekolekcji adwentowych w płońskiej „Trójce” był koncert zespołu wokalno - muzycznego „Moja Rodzina” w składzie: Artur, Aldona, Antonina, Gabriel, Szymon, Mikołaj i Jeremiasz Wiśniewscy. Członkowie zespołu zachęcili wszystkich obecnych do wspólnego śpiewania i radosnego przeżywania Adwentu. Szkolne rekolekcje adwentowe zaszczycili  swoją obecnością: Burmistrz Miasta Płońska pan Andrzej Pietrasik, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej pani Grażyna Pietrzak oraz pani Elwira Konopka- Kierownik Punktu Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie.

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 

Ostatnia aktualizacja ( środa, 06 grudzień 2017 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed