Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Bieżące Informacje arrow Święto Niepodległości.
wtorek, 17 lipiec 2018
 
 
Święto Niepodległości. PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
poniedziałek, 13 listopad 2017

W poniedziałek 13 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbyła się uroczystość upamiętniająca kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoją obecnością zaszczycił ją Burmistrz Miasta Płońsk pan Andrzej Pietrasik. Rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Po krótkim wystąpieniu Pani Dyrektor Teodozji Gorlewskiej i Burmistrza Miasta, nawiązujących do wydarzeń sprzed 99 laty, uczeń klasy VII b Marcel Chrobot przedstawił okoliczności powrotu Polski na mapy świata w 1918 roku, po 123 latach niewoli. Chór szkolny zaśpiewał pieśni legionowe „Pierwszą Brygadę” i „Szarą Piechotę”. Po wyprowadzeniu sztandaru, delegacja uczniów wraz z nauczycielem złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod pomnikiem upamiętniającym 60 rocznicę odrodzenia naszej Ojczyzny znajdującym się na terenie przyszkolnym. Następnie odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej . Wzięły w nim udział 6- osobowe zespoły z klas 0 – III oraz soliści reprezentujący klasy III – VII. Zaśpiewali oni pieśni patriotyczne, m.in.” Rotę”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Szarą Piechotę”, „Hej, hej ułani”. Występy uczniów oceniali koledzy z Samorządu Szkolnego, a widownia obdarzała ich gromkimi brawami. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w kategorii piosenki zespołowej i solowej. Zwycięzcą w pierwszej kategorii został zespół z klasy zerowej, a w drugiej kategorii zwyciężył uczeń klasy IV s – Szymon Zaborowski. Mali artyści otrzymali  nagrody i dyplomy wręczone przez Panią Dyrektor, przedstawicieli Komisji Konkursowej oraz nauczyciela historii.

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

        

 

 

< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed