Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Bieżące Informacje arrow DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP 3.
wtorek, 17 lipiec 2018

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP 3. PDF Drukuj E-mail
sobota, 30 wrzesień 2017

29 września w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Hasło przewodnie tej międzynarodowej akcji brzmiało: „Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Poprzez wspólną zabawę na terenie szkoły propagowano zasadność uczenia się tabliczki mnożenia i wykorzystywania jej w codziennych czynnościach. Uczniowie klas piątych wcielili się w rolę egzaminatorów  i odpytywali swoich starszych kolegów oraz mieszkańców Płońska. Młodzi matematycy z  klas trzecich podczas przerw rozwiązywali zagadki związane z tabliczką mnożenia. Kolorową kredą zapisywali ich rozwiązania na kostce przed budynkiem szkoły. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto weszło na stałe do szkolnego kalendarza „płońskiej Trójki”.

Ostatnia aktualizacja ( niedziela, 01 październik 2017 )