/  2020/2021   /  Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

1 września 2020 roku to data radosna i długo, zarówno przez dzieci, jak i nauczycieli, wyczekiwana. Inaugurację roku szkolnego rozpoczęliśmy, od części oficjalnej, podczas której w życie szkoły, w jej dalszą historię wprowadzono nowy, ufundowany przez społeczność szkolną, sztandar. W ostatnią niedzielę został on uroczyście poświęcony wraz z tablicą ufundowaną przez nauczycieli i pracowników na pamiątkę Jubileuszu 75-lecia istnienia szkoły podczas mszy świętej w Kościele pw. Św. Ojca PIO koncelebrowanej przez Ksiądz Proboszcz Tomasz Markowicza oraz Ksiądz Kanonik Edmund Makowskiego.
Podczas rozpoczęcia roku szkolnego przedstawiciel Rady Rodziców, Pan Piotr Koper, przekazał na ręce Pani Dyrektor Teodozji Gorlewskiej sztandar Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku jako symbol najwyższych wartości – honoru i poszanowania Ojczyzny. Pani Dyrektor w imieniu Rady Pedagogicznej przyjęła sztandar i wyraziła serdeczne podziękowanie za ten cenny dar. Podkreśliła, że jest on symbolem wartości, które są i będą fundamentem pracy wychowawczej szkoły. Po uroczystej prezentacji sztandaru, najmłodsi uczniowie – pierwszoklasiści, najstarsi – ósmoklasiści oraz przedstawiciele wszystkich klas złożyli uroczyste ślubowanie na nowy sztandar szkoły. Ostatnim punktem wydarzenia było wbicie w drzewiec pamiątkowych gwoździ. Symbolicznego gestu dokonali: Pan Andrzej Pietrasik- Burmistrz Miasta Płońsk, Pan Andrzej Andrzeja Stolpa – Sekretarza Gminy Płońsk, Ks. Tomasz Markowicz – Proboszcza Parafii pod wezwaniem Św. Ojca Pio, pan Piotr Koper – przewodniczący Rady Rodziców, pani Katarzyna Kamińska – skarbnik RR, pani Małgorzata Jędraszczak, pan Adrian Golacik, pan Rafał Dłużniewski, pani Danuta Krysiak oraz pan Marcin Zaborowski.
Po uroczystej inauguracji roku szkolnego nastąpiło odsłonięcie pamiątkowej tablicy, w holu głównym szkoły. Widniejący na niej napis „Tym, którzy tworzyli szkołę, pracowali w niej i zdobywali wiedzę” przypominać będzie, że mimo upływu czasu każdego dnia wspólnie budujemy historię.
Uroczystości, jak również wszystkie spotkania z wychowawcami odbywały się w reżimie sanitarnym.