a
Image Alt

SP3

  /  Aktualności   /  2018-2019   /  Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku Upalny, poniedziałkowy poranek nie przeszkodził zegarom naszej szkoły, które 3 września, wybijając godzinę 9.00, pozwoliły Pani dyrektor Teodozji Gorlewskiej zaprosić całą społeczność na uroczystą Inaugurację roku szkolnego. Nie da się ukryć, że samo słońce zaglądało przez okna z zaciekawieniem, ponieważ uczniowie „pałali” wyjątkową energią. Wielu z nich przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego zabrzmiały pierwsze dźwięki „Mazurka Dąbrowskiego” oraz uroczyście odśpiewano hymn szkoły. Następnie dyrekcja serdecznie powitała uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz zgromadzonych przy stole prezydialnym gości. Wyraziła ogromną radość ze spotkania w nowym roku szkolnym, który zapewne przyniesie mnóstwo niespodzianek. Będzie to czas pilnej nauki, ale także sukcesów, radości, okazji do spotkań z przyjaciółmi i wspólnego przeżywania kolejnej wędrówki po świecie wiedzy. Szczególne słowa zostały skierowane do najmłodszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg „Trójki” i dla których jest to zupełnie nowy etap szkolnej podróży. Zaproszeni goście życzyli uczniom, aby ten rok był nie tylko czasem wytężonej pracy, ale także rozwoju zainteresowań, zdobywania inspirujących doświadczeń i zawierania ciekawych znajomości. Rodzicom wielu powodów do dumy i radości z osiągnięć ich dzieci. Nauczycielom i pracownikom szkoły – by trud i wysiłek wkładany w wykonywanie swojej pracy przynosił oczekiwane efekty i był źródłem satysfakcji. Następnie odczytano nazwiska wychowawców poszczególnych klas oraz uczniów nowo przybyłych do naszej placówki. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania organizacyjne z wychowawcami.