/  2019-2020   /  II etap Miejskiego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2020”

II etap Miejskiego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2020”

„Mistrz Ortografii” to konkurs, który już od kilku lat wpisany jest do kalendarza naszej i nie tylko naszej szkoły. Co roku do ortograficznych zmagań przyłączają się nowi uczestnicy z okolicznych szkół, a nawet z zaprzyjaźnionych z ” Trójką ” szkół polonijnych z Irlandii i Wilna. Międzyszkolny etap już w kwietniu, a tymczasem eliminacje szkolne. Uczniowie klas trzecich i siódmych sprawdzali swoje umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji, zmagając się z tekstami „Porcelanowa filiżanka” i „Arcymistrz Stanisław Moniuszko”. Wyniki już wkrótce. Ciekawe, którzy uczniowie będą reprezentowali szkołę w finałowych zmaganiach ? Jedno jest pewne – będą to najlepsi z najlepszych.