/  2012-2013   /  II etap konkursu ortograficznego

II etap konkursu ortograficznego

19 lutego 2013 r. odbył się II etap (szkolny) Powiatowych Konkursów Ortograficznych „Ortograficzne potyczki klas III” i „Mistrz Ortografii dla klas V.” To już dziesiąta, jubileuszowa edycja tego konkursu. W szkolnych zmaganiach wzięło udział 24 uczniów z klas III. i 10 uczniów z klas V., wyłonionych podczas eliminacji klasowych. Piątoklasiści zmagali się z tekstem pt. „Ferie małego płońszczanina”. Najlepsi musieli wykazać się znajomością pisowni m.in. takich wyrazów jak: horyzont, kremówki, Jurek, Honorata, Ambroży. W dyktandzie pojawiły się także nazwy geograficzne, tj. Wyżyna Lubelska, Zalew Czorsztyński itp. Natomiast trzecioklasiści z ortograficznymi pułapkami w tekście pt. „Postanowienie Józka”, w którym wystąpiły takie wyrazy jak: rzeżucha, rycerz, wróżka, różdżka, lżejszy, drzemka, chwała.

Najlepsi z najlepszych zmierzą się z koleżankami i kolegami z okolicznych szkół 15 maja 2013 r.