a
Image Alt

SP3

  /  Aktualności   /  2018-2019   /  II etap Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2019” klas III i VII o zasięgu powiatowym i polonijnym

II etap Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2019” klas III i VII o zasięgu powiatowym i polonijnym

Do II etapu XII Miejskiego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2019” klas III o zasięgu powiatowym i polonijnym przystąpiło 12 uczniów. Pisząc dyktando o tym, jak zwierzęta radzą sobie w czasie zimy, zmagali się z trudnościami ortograficznymi. Tekst najeżony był pułapkami ortograficznymi takimi jak: skuwać, okruchy, chłód, bohater, pożywienie, wychudzone, korzonki. Mamy nadzieję, że od dzisiaj wszyscy będą pomagać zwierzętom.

Natomiast siódmoklasiści napisali dyktando dotyczące mody w latach osiemdziesiątych. W tekście była mowa o plastikowej biżuterii, jedwabnych koszulach, legginsach i skórzanych kurtkach.
Wyniki poznamy wkrótce.