/  2006-2007   /  Goście z Holandii

Goście z Holandii

W dniu 27 października naszą szkołę odwiedzili goście z holenderskiego Winschoten, partnerskiego miasta Płońska. Dwoje dyrektorów szkoły podstawowej przybyło na zaproszenie władz naszego miasta. Do nas zawitali, aby porozmawiać o funkcjonowaniu szkoły w Holandii i w Polsce, podzielić się swoimi doświadczeniami, posłuchać o problemach i osiągnięciach polskiej szkoły. Ponieważ byli w „trójce” po raz pierwszy, zwiedzili szkołę, interesując się najdrobniejszymi szczegółami. Gościom podobał się wystrój sal lekcyjnych. Najwięcej czasu spędzili w klasie integracyjnej, wypytując o zasady jej funkcjonowania i rozmawiając z dziećmi. Odwiedzili również laboratorium językowe i szkolną bibliotekę oraz podziwiali wyremontowany pokój nauczycielski.
Na zakończenie swojej krótkiej wizyty goście dokonali uroczystego wpisu do szkolnej kroniki.