/  2006-2007   /  Finał Powiatowych Konkursów Ortograficznych klas III i V

Finał Powiatowych Konkursów Ortograficznych klas III i V

W dniu 20 kwietnia 2007roku odbyły się w naszej szkole finały Powiatowych Konkursów Ortograficznych: IV edycja „Ortograficzne potyczki klas III” i III edycja klas V o tytuł  „Mistrza Ortografii”.
W obu turniejach udział wzięło 81 trzecioklasistów i 66 piątoklasistów z 28 szkół miasta i powiatu płońskiego. Finaliści zostali wyłonieni w II etapie (szkolnym), który został przeprowadzony zgodnie z regulaminem opracowanym przez organizatora –  SP Nr 3 w Płońsku. Konkursowi od trzech lat patronuje burmistrz miasta Płońska pan Andrzej Pietrasik.
Zmagania konkursowe rozpoczęły się o godzinie 900 w klasach  III, a o godzinie 1100 w klasach V.  Na uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach: pan burmistrz Andrzej Pietrasik, pani wiceburmistrz Teresa Kozera, prezes Stowarzyszenia Artystów Ziemi Płońskiej „ART– PŁONA” pan Sławomir Zembrzuski, sponsorzy nagród prezes Banku Spółdzielczego w Płońsku pani Teresa Kudlicka oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płońsku pani Bożena Kaliściak.
Jak co roku uczestnicy spotkali się w kolorowej, odświętnie udekorowanej na tę okoliczność sali. Tegoroczne konkursy odbywały się pod hasłem:  „Rok 2007  – Rokiem  Stanisława Wyspiańskiego”.
Na wstępie pani dyrektor Teodozja Gorlewska powitała gości i poinformowała o planowanym przebiegu konkursu oraz jego zasadach.
Kolejnym punktem programu było rozdanie podziękowań nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu. Uroczystego wręczenia dokonał burmistrz pan Andrzej Pietrasik oraz wiceburmistrz pani Teresa Kozera. Następnie finaliści wysłuchali treści dyktanda, które w klasach III zatytułowane było „Niezapomniana podróż”, a w piątych „Wielki artysta”. Teksty nawiązywały do życia i twórczości naszego wielkiego patrona, co stanowiło jeden z elementów obchodów w naszej szkole Roku Stanisława Wyspiańskiego. Opiekunowie dzieci biorących udział w turnieju ortograficznym mogli pozostać na sali i obserwować przebieg konkursu.
Na zakończenie każdy z finalistów otrzymał dyplom uczestnictwa, który wręczył prezes Stowarzyszenia Artystów Ziemi Płońskiej „ART– PŁONA” pan Sławomir Zembrzuski.
Sympatycznym akcentem kończącym zmagania konkursowe był owocowy poczęstunek, który miał promować zdrowy styl życia zgodnie z przyjętym przez szkołę programem „Jesteśmy szkołą promującą zdrowie”.