a
Image Alt

SP3

  /  Aktualności   /  2018-2019   /  Festiwal smaków w SP 3!

Festiwal smaków w SP 3!

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku od kilkunastu już lat dąży do zmiany nawyków żywieniowych uczniów i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole, stąd nasz udział w różnych programach i akcjach takich, jak „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”, „Misja Śniadaniowa”, „Program dla szkół” czy “5 porcji zdrowia w szkole”. Ten ostatni to program edukacyjny mający na celu zwrócenie uwagi na potrzebę zadbania o edukację w zakresie zbilansowanej diety już od najmłodszych lat, istotnej roli warzyw, owoców i soków oraz kształtowanie prawidłowych postaw żywieniowych uczniów.

Festiwal Smaków to kilkudniowa akcja dla klas I-VIII, będąca połączeniem programów. Uczniowie razem z nauczycielami oraz rodzicami przygotowali zdrowe potrawy, wykorzystując dobre pieczywo, warzywa, owoce, nabiał i zorganizowali wspólny posiłek. To świetna zabawa dzięki której nauczyli się jak ważne są codzienne, zdrowe i wspólne posiłki.

W ramach realizacji zadań programu „5 porcji zdrowia w szkole” uczniowie klas II i III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych dotyczących prawidłowego odżywiania i Ogólnopolskim Konkursie – wykonanie plakatu “5 porcji zdrowia w szkole”.